22. Niedziela zwykła

1. Z początkiem nowego roku szkolnego kontynuujemy zmiany personalne w służbie w naszej parafii:
    – swoim dekretem biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński przeniósł ks. Marcina Kaczmarskiego do Warszawy i mianował go wikariuszem parafii Miłosierdzia Bożego na Saskiej Kępie. Ksiądz Marcin nie wrócił już więc z urlopu do naszej parafii, tylko zaczął pracę w Warszawie. Dziękujemy mu za wieloletnią i bardzo odpowiedzialną służbę kapłańską w Legionowie;
    – jednocześnie ks. biskup mianował wikariuszem u nas ks. Jarosława Gawrońskiego i życzymy mu oraz modlimy się dla niego o wiele darów Ducha Świętego dla pracy w Legionowie;
    – na odpoczynek chce od nas odejść także P. Andrzej Szczawiński – dotychczasowy kościelny. Dziękujemy mu za długą, oddaną pracę dla naszej wspólnoty. Jednocześnie modlimy się o wsparcie Ducha Świętego do służby w zakrystii dla zastępujących go: pani Klaudii, pana Jerzego i pana Bartosza.
  2. Z powodu urlopów opóźniło się przygotowanie naszej parafialnej aplikacji mobilnej na smartfony, która będzie dostępna w sklepie Play. Aplikacja ma na celu lepszą komunikację z parafianami. Dopiero w tym tygodniu – od wtorku 1 września prosimy osoby znające się na rzeczy o pobranie próbnej wersji tej aplikacji o nazwie „NCiK Legionowo” i o napisanie do środy opinii, czy takie narzędzie komunikacji nam się przyda. Prosimy o wsparcie materialne i duchowe tego dzieła.
  3. Dla lepszego kontaktu założyliśmy też komórkowy telefon kancelaryjny. Ksiądz dyżurny będzie go miał przy sobie przez cały dzień, poza godzinami modlitw oraz pracy kancelaryjnej. Numer telefonu można poznać w ogłoszeniach i na stronie internetowej parafii (737 192 737). Szczególnie prosimy o dzwonienie na ten numer w potrzebie wezwania księdza do osoby chorej.
  4. W ramach regularnej pomocy dla parafii Bł. Ignacego Kłopotowskiego w Otwocku w budowie ich kościoła tydzień temu zebraliśmy na tacę wyjątkowo wielką sumę pieniędzy – 7 372 zł. Serdecznie dziękujemy za to wsparcie dla mieszkańców Otwocka.
  5. We wtorek, 1. września Msza Święta z prośbą o potrzebne łaski w nowym roku szkolnym dla uczniów, rodziców i nauczycieli będzie odprawiona o godzinie 700 rano.
  6. Spowiedź dla dzieci na dobry początek roku szkolnego i w trosce o otwarcie na opiekę Bożą w tym szczególnym roku, będzie w I Piątek miesiąca – 4 września od godziny 1630 i na Mszy Świętej dla dzieci o godzinie 1700. Tego dnia po Mszy Świętej o godzinie 1800 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 2100.
  7. W tym też dniu, 4 września o godzinie 1900 w sali domu parafialnego będzie konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym miesiącu.
  8. W I Piątek miesiąca będziemy, jak zawsze odwiedzać chorych. Jeśli ktoś chce się jeszcze zgłosić, by ksiądz przychodził do niego z Komunią Świętą co miesiąc – prosimy o kontakt w zakrystii, kancelarii lub przez telefon kancelaryjny.
  9. We czwartek – 3. września – pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  10. W tym roku szkolnym nie będzie religii w przedszkolu przy szkole nr 7. W związku z tym zapraszamy chętne dzieci w wieku przedszkolnym na katechezy w domu parafialnym w soboty o godzinie 1130. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 5 września. Spotkania będą prowadzone przez katechetów ze szkoły podstawowej numer 7.
  11. W sobotę – 5. września – pierwsza sobota miesiąca. Różaniec fatimski i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godzinie 730 do godziny 1000.
  12. Zapraszamy na spotkanie scholanki i bielanki, a także nowe dziewczynki, które chciałyby śpiewać i służyć Panu Bogu. W sobotę, 5 września, o godzinie 930.
  13. Od 1. września w dni powszednie wracamy do odprawiania Mszy Świętej o godzinie 730, zaś od przyszłej niedzieli, w niedzielę i święta będzie odprawiana Msza Święta o godzinie 1600.
  14. W następną niedzielę, podczas Mszy Świętej o godz. 1130 oraz o godz. 1600 będzie błogosławieństwo uczniów oraz tornistrów i przyborów szkolnych.
  15. W niedzielę – 6. września zapraszamy rodziców dzieci, dziś już z klas czwartych ze szkoły podstawowej nr 7, które w maju, z powodu pandemii nie przystąpiły do I Komunii Świętej w naszej parafii. Spotkanie odbędzie się po Mszy Świętej o godzinie 1600 w kościele. Będzie tam czas i możliwość uzgodnienia wszystkich planów.
  16. Bardzo dziękujemy za przestrzeganie obowiązku zasłaniania nosa i ust wewnątrz świątyni oraz zachowywanie bezpiecznej odległości. Kuria diecezjalna silnie zaleca przyjmowanie Komunii Świętej w formie podania jej przez szafarza na dłoń wiernego.
  17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu szczególnie zachęcamy do nabycia tygodnika „Niedziela”, gdzie jest artykuł o naszej parafii.