21. Niedziela zwykła

1. Dziś jest wśród nas ks. Cezary Krawczyński – proboszcz z Otwocka, który będzie głosił Słowo Boże i prosił o pomoc dla swoich parafian ze wspólnoty Bł. Ignacego Kłopotowskiego. Taca dzisiejsza będzie przeznaczona na pomoc tej parafii w budowie kościoła. Prosimy, złóżcie większą ofiarę na wsparcie mieszkańców Otwocka.
  2. Przypominamy o stosowaniu zasad sanitarno – epidemiologicznych w kościele i poza nim. W szczególności prosimy o higienę rąk i bezwzględne stosowanie maseczek przez uczestników nabożeństw. Serdecznie dziękujemy za przestrzeganie obowiązku zasłaniania nosa i ust wewnątrz świątyni oraz zachowywanie bezpiecznej odległości. Kuria diecezjalna silnie zaleca przyjmowanie Komunii Świętej w formie podania jej przez szafarza na dłoń wiernego.
  3. W ramach Dnia Solidarności z mieszkańcami Bejrutu zebraliśmy 6 012 zł dla ratowania ludzi w stolicy Libanu. Pieniądze zostały już wpłacone do Caritas naszej diecezji. Bardzo się cieszymy z tej wyjątkowej hojności serc naszych parafian.
  4. Tydzień temu, tak jak w pielgrzymce „Różańcowych Legionów Maryi”, tak i w Akcji Krwiodawstwa wzięło udział ponad 50 osób. Dziękujemy wszystkim, którzy byli gotowi do takiej ofiary duchowej w intencji naszej Ojczyzny.
  5. Dziś, po Mszy Świętej o 1130, czyli około 1215 będzie pierwsze spotkanie parafialnej grupy mężczyzn „Wojownicy Maryi”. Zapraszamy.
  6. Nasza parafia pracuje nad stworzeniem aplikacji mobilnej, która będzie dostępna w sklepie Play. Ma ona na celu lepszą komunikację z parafianami. Prosimy osoby znające się na rzeczy o pobranie we wtorek, 25 sierpnia próbnej wersji aplikacji o nazwie „NCiK Legionowo” i o napisanie do środy opinii, czy takie narzędzie komunikacji nam się przyda. O jej ogólnej dostępności poinformujemy w odpowiednim czasie. Prosimy o wsparcie materialne i duchowe tego dzieła.
  7. Chrześcijańską, ofiarną służbę organisty w naszej wspólnocie parafialnej zakończył Pan Witold Poławski. Dziękujemy Mu za wieloletnią pracę dla parafii. Jednocześnie witamy wśród nas nowego organistę – Pana Huberta Kowalczyka i życzymy Mu łaski Ducha Świętego na współpracę i wspólną modlitwę z nami.
  8. Są wolne intencje na piątek i sobotę na 700.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.