20. Niedziela zwykła

1. Dzisiejsza niedziela, 16 sierpnia jest w Kościele polskim Dniem Solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Modlimy się za nich, a po Mszy Świętej będziemy zbierać datki do puszek dla ratowania ludzi w stolicy Libanu.
  2. Przy wyjściu z kościoła można wziąć książkę o „Cudzie nad Wisłą”. Książka jest całkowicie darmowa – można ją wziąć w większej ilości, żeby rozdać rodzinie i znajomym.
  3. W pielgrzymce „Różańcowych Legionów Maryi” wzięło udział 51 osób. Cieszymy się z ich gorliwości i ofiary duchowej. Dziękujemy też wszystkim którzy byli obecni na czuwaniu nocnym w intencji Ojczyzny.
  4. Prosimy, by dorośli parafianie zdecydowali się oddać krew dla Narodu. Jest to nasz dar w rocznicę ofiary naszych przodków sprzed 100 lat. Od 900 do 1400 w ambulansie przy kościele prowadzimy Akcję Krwiodawstwa od mieszkańców naszej parafii i całego Legionowa. Krew mogą oddać zdrowe, dorosłe osoby. Potrzebujemy przynajmniej 30 ofiarodawców gotowych do takiej ofiary.
  5. W przyszłą niedzielę, 23 sierpnia taca będzie przeznaczona na pomoc parafii Bł. Ignacego Kłopotowskiego w Otwocku, do której wsparcia w budowie kościoła jesteśmy wyznaczeni od lat przez Księdza Biskupa. Ks. Cezary Krawczyński – proboszcz z Otwocka będzie głosił Słowo Boże za tydzień. Przygotujmy, proszę większą ofiarę. Tak jak kiedyś wspierano budowę naszego kościoła, tak teraz pomóżmy i my innym.
  6. Za tydzień także – po Mszy Świętej o 1130, czyli około 1215 będzie pierwsze spotkanie parafialnej grupy mężczyzn „Wojownicy Maryi”. Zapraszamy.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.