23. Niedziela zwykła

1. Dzisiaj zapraszamy rodziców dzieci, dziś już z klas czwartych ze szkoły podstawowej nr 7, które w maju, z powodu pandemii nie przystąpiły do I Komunii Świętej w naszej parafii. Spotkanie odbędzie się po Mszy Świętej o godzinie 1600 w kościele. Będzie tam czas i możliwość uzgodnienia wszystkich planów.
  2. We wtorek, 8. września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte będą odprawione o godzinie 700, 730 i 1800.
  3. W tym roku szkolnym nie będzie religii w przedszkolu przy szkole nr.7. W związku z tym zapraszamy chętne dzieci w wieku przedszkolnym na katechezy w domu parafialnym w soboty o godzinie 1130. Spotkania będą prowadzone przez katechetów ze szkoły podstawowej numer 7.
  4. Wspólnota Oazy Dzieci Bożych w naszej parafii zaprasza na spotkanie dzieci z klas od 3 do 5. W każdy piątek od 1700 do 1745 w sali domu parafialnego. Spotkania zaczynamy od przyszłego piątku tj. 11 września. To już kolejny rok kiedy dzieci we wspólnocie, poprzez relacje między sobą, gry integracyjne oraz wspólną modlitwę mają możliwość poznania Boga. Zapraszamy serdecznie Państwa dzieci w imieniu odpowiedzialniej za wspólnotę oraz kapłana opiekującego się wspólnotą – Księdza Mariusza. Na spotkania oazy młodzieżowej zapraszamy młodzież (od VI kl. SP) w piątki o 1900.
  5. W piątek, 11 września Msza Święta wieczorna będzie liturgicznym początkiem pracy formacyjnej w tym roku dla wszystkich grup parafialnych. Zapraszamy.
  6. Spotkanie grupy kandydatów do bierzmowania (II rok przygotowania) będzie we wtorek 15 września po Mszy wieczornej. Rozpoczynamy też zapisy nowej grupy kandydatów do bierzmowania, na pierwszy rok przygotowania (klasy VIII SP i starsi). Formularze zgłoszeniowe można odebrać w zakrystii. Ostateczny termin zgłoszeń – niedziela 27 września.
  7. Zapraszamy na zbiórkę ministrantów i nowych kandydatów (najwcześniej z 4 klasy) w sobotę o godzinie 900.
  8. Fundacja „Pasja Życia” organizuje bezpłatne warsztaty ze śpiewu i malarstwa dla młodzieży i dorosłych. Warsztaty z malarstwa będzie prowadziła Barbara Retmaniak i będą się odbywały we wtorki w dwóch grupach w godzinach, które można przeczytać na tablicy ogłoszeń (1500-1730 oraz 1745-2015). Zajęcia ze śpiewu będą się odbywały w weekendy i będzie je prowadziła Joanna Ewa Zaniewicz wraz z Michałem Jungiem. Warsztaty będą się odbywały w siedzibie Fundacji „Pasja Życia” w Legionowie przy ul. Strużańskiej 2B. Więcej informacji i zapisy pod numerem i adresem mailowym, które można przeczytać na tablicy ogłoszeń (509 432 492 lub mailowo: fundacja@pasjazycia.org )
  9. Zachęcamy do używania naszej aplikacji mobilnej na smartfony, która będzie dostępna w sklepie Play. Zachęcamy do pobrania aplikacji o nazwie „NCiK Legionowo”. Prosimy o wsparcie materialne i duchowe tego dzieła.
  10. Akcja Katolicka zaprasza do Loretto. Wyjazd w niedzielę 13 września o godz. 1115 sprzed kościoła. Koszt 20zł. Zapisy telefonicznie – szczegóły na plakacie.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Można jeszcze kupić czasopismo „Niedziela” z zeszłego tygodnia, gdzie jest artykuł o naszej parafii.