24. Niedziela zwykła

1. Za tydzień zapraszamy rodziców dzieci z klas trzecich ze szkoły podstawowej nr 7, które mają przygotować się do I Komunii Świętej w przyszłym roku w naszej parafii. Spotkanie odbędzie się 20 września po Mszy Świętej o godzinie 1600 w kościele. Ustalimy wtedy terminy Pierwszej Komunii Świętej na przyszły rok.
  2. Jutro, 14. września będzie Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek, 15 września – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, a w piątek – święto św. Stanisława Kostki. Msze Święte będą odprawione o godzinie 700, 730 i 1800.
  3. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Będzie to 9-tygodniowy kurs – przede wszystkim dla dorosłych – z katechezami ks. proboszcza i propozycją osobistej pracy – medytacji nad Pismem Świętym w ciągu tygodnia. Spotkania będą we czwartki o godz. 1900 w kościele.
  4. Grupa AA „Szansa” zaprasza na otwarty miting w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 1000 w domu parafialnym przy naszym kościele. W pozostałe niedziele odbywają się mitingi zamknięte.
  5. Spotkanie wszystkich odpowiedzialnych za poszczególne grupy parafialne z księdzem proboszczem odbędzie się w najbliższy piątek, 18 września o godz. 1630 przy kancelarii.
  6. Spotkanie grupy kandydatów do bierzmowania (II rok przygotowania) będzie w ten wtorek, 15 września po Mszy wieczornej. Rozpoczynamy też zapisy nowej grupy kandydatów do bierzmowania, na pierwszy rok przygotowania (klasy VIII SP i starsi). Formularze zgłoszeniowe można odebrać w zakrystii i kancelarii. Ostateczny termin zgłoszeń – niedziela 27 września.
  7. Zapraszamy chętne dzieci w wieku przedszkolnym na katechezy w domu parafialnym w soboty o godzinie 1130. Spotkania będą prowadzone przez katechetów ze szkoły podstawowej numer 7.
  8. Zapraszamy na zbiórki ministrantów i nowych kandydatów (najwcześniej z 4 klasy) w soboty o godzinie 900. Na spotkanie scholi i bielanek zapraszamy w soboty na 930.
  9. Wspólnota Oazy Dzieci Bożych w naszej parafii zaprasza na spotkanie dzieci z kl. od 3 do 5. W każdy piątek od 1700 do 1745 w sali domu parafialnego. Na spotkania oazy młodzieżowej zapraszamy młodzież (od VI kl. SP) w piątki o 1900.
  10. Zachęcamy do używania naszej aplikacji mobilnej na smartfony, która jest dostępna w sklepie Play. Zachęcamy do pobrania tej aplikacji – jej nazwa: „NCiK Legionowo”. Prosimy o wsparcie materialne i duchowe tego dzieła.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Wszystkie ogłoszenia znajdują się też w naszej gazetce parafialnej „Verbum Caro Factum Est”. Zachęcamy do wzięcia tej gazetki do domu, żeby jeszcze rozważyć Boże słowo i mieć ogłoszenia pod ręką. Zachęcamy także do przekazania tej gazetki tym, którzy nie chodzą do kościoła. Niech choćby w ten sposób mają kontakt z parafią.