14. Niedziela zwykła

1. Dziś, z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca, po Mszy Św. o godz. 1245, wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  2. W lipcu i sierpniu odprawiamy Msze Święte wg. porządku wakacyjnego – w niedzielę nie ma Mszy Św. o godz. 1600, a w dni powszednie nie ma Mszy Św. o godzinie 730. Są jeszcze wolne intencje Mszy Świętych o godzinie 700.
  3. Przypominamy, że miesiąc lipiec jest poświęcony Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Codziennie, na zakończenie Mszy Św. wieczornej modlimy się Litanią do Najdroższej Krwi Pana Jezusa.
  4. W sobotę, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta, patrona Europy, Msze św. w naszym kościele o godz.: 700 i 1800.
  5. W sobotę będzie też dodatkowa Msza Święta o godz. 1200, w czasie której do I Komunii Świętej przystąpią dzieci uczące się w szkole imienia Jana Pawła II.
  6. W dniach od 14 do 18 lipca w naszej parafii odbędzie się Oaza Wakacyjna dla młodzieży po 1 klasie szkoły średniej w formie półkolonii, zgodnie ze wszystkimi wymogami sanitarnymi i epidemiologicznymi. W tym samym czasie w par. św. Jana Kantego odbędzie się podobna Oaza dla dzieci po 6 i 7 klasie.
  7. Wszystkim, udającym się na urlop, czy wakacje życzymy udanego odpoczynku duchowego i fizycznego i bezpieczeństwa. Pamiętajmy także o uczestniczeniu w niedziele we Mszy Świętej.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Tygodniki: „Idziemy”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny” są do nabycia w sklepiku pod chórem.
  9. Serdecznie dziękujemy za przestrzeganie obowiązku zasłaniania nosa i ust wewnątrz świątyni oraz zachowywanie bezpiecznej odległości.