13. Niedziela zwykła

1. Jutro – 29. czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730, 1700 i 1800. Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na konserwację bazyliki Świętego Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.Wszystkim, którzy w tym dniu nawiedzą katedrę, konkatedrę lub bazylikę mniejszą i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga, Kościół udziela odpustu zupełnego. Taki odpust zyskują również te osoby, które posługują się przedmiotami kultu (krzyż, medalik, różaniec, szkaplerz) poświęconymi przez papieża lub biskupa. Do modlitw należy dodać wyznanie wiary i spełnić pozostałe warunki odpustu.
  2. Od środy – 1. lipca przez całe wakacje nie będzie odprawiana Msza święta w dni powszednie o godzinie 730, w niedzielę o godzinie 1600. W lipcu są jeszcze wolne intencje na Mszę świętą o godzinie 700.
  3. W czwartek – 2. lipca pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy świętej o godzinie 1800 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W piątek – 3. lipca pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700 i 1800. Spowiedź święta od godziny 1730. Po Mszy świętej o godzinie 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 2200.
  5. W tym dniu o godzinie 1900 konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w lipcu.
  6. W piątek – 4. lipca pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godzinie 700 do godziny 1000.
  7. W następną niedzielę o godzinie 1245 będzie kanoniczne wprowadzenie nowego proboszcza – ks. Piotra Główki. Wspierajmy nowego Proboszcza naszymi modlitwami.
  8. Na stoliku, za ławkami, wyłożone są tygodniki: Idziemy, Niedziela i Gość Niedzielny; do puszki można złożyć pieniądze za gazetę. Prasa jest również do nabycia w kiosku pod chórem.