Ogłoszenia parafialne

Warsztaty “Budowanie więzi opartych na miłości” 4 marca o 18.00 – początek.

Rozpoczną się w domu parafialnym w poniedziałek, 4. marca o godz. 18.00.

Cele warsztatów:

  • pomagają poznać samego siebie,
  • zrozumieć przyczyny wielu nieporozumień w relacjach z ludźmi,
  • uczą nowych konstruktywnych strategii zaspokajania swoich i cudzych potrzeb,
  • uczą też budowania relacji z ludźmi opartych na współpracy,
  • pokazują w praktyce jak unikać błędów w porozumiewaniu się z ludźmi,
  • uczą jak w codziennych relacjach z ludźmi stosować język Ewangelii czyli język miłości.

Prowadzącą jest Elżbieta Stawińska – pedagog, psycho-edukator z długoletnim doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów umiejętności wychowawczych dla rodziców (od 1989r.), a także (od 2004r.) warsztatów rozwoju osobistego i umiejętności komunikacyjnych dla małżonków i osób indywidualnych, świeckich i zakonnych, w Polsce i za granicą, a także nauczycieli oraz uczniów w każdym wieku szkolnym – od pierwszoklasistów po licealistów, studentów i kleryków WSD. 

Autorka audycji „Złością czy miłością” emitowanej od 2009r w Radio Warszawa. Konsultant problemów rodzinnych w Poradni Dewajtis od początku jej istnienia.

Warsztaty są prowadzone w oparciu o metodę POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY M. Rosenberga, od którego uczyła się tej metody bezpośrednio i osobiście.

Warsztaty obejmują 15 cotygodniowych spotkań, z których każde trwa 3 – 4 godziny (razem ponad 45 godzin). Bedą się odbywały w poniedziałki oczywiście w naszym domu parafialnym przy ul. Piłsudskiego 47 w Legionowie.