Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 marca 2024 r.

 1. Dziś po Mszy Świętej o godzinie 1245 będzie wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 2. Dziś zapraszamy chętnych do rozmowy z księdzem proboszczem na tematy kościelne w czasie Spotkania Synodalnego o godz.19:00.
 3. Dziś o 19:00 – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 4. Droga Krzyżowa – w każdy piątek Wielkiego Postu dla dzieci o 1630, dla dorosłych o 1715, dla młodzieży i dorosłych o 1845. Gorzkie Żale – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 1715. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu pozostałych warunków uzyskania odpustu. Jałmużnę Wielkopostną możemy składać do skarbonki w kaplicy adoracji.
 5. W naszej parafii przeprowadzone będą warsztaty z pedagogiem i psycho-edukatorem pod nazwą “Budowanie więzi opartych na miłości”. Ich celem jest pokazanie w praktyce jak unikać błędów w dialogu z ludźmi, szczególnie rodziców z dziećmi. Warsztaty obejmują 15 co-tygodniowych spotkań i rozpoczną się w domu parafialnym jutro, w poniedziałek, 4 marca o godz. 18.30. Zgłoszenia – do ks. proboszcza.
 6. Zapraszamy do kina Helios na wspólne oglądanie filmu „Powstaniec 1863”. W czwartek, 7 marca na 19.30. Tańsze bilety można kupić w kinie na hasło „Akcja Katolicka”.
 7. Organizowana jest pielgrzymka na Misterium Męki Pańskiej do Kałkowa-Godowa 9. Marca. Bliższe informacje – na tablicy ogłoszeń.
 8. W niedzielę za tydzień Msza Święta o godz. 18.00 będzie odprawiona w intencji osób chorych, a po niej będzie  modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie.
 9. Spotkanie Rady Parafialnej będzie w sobotę 16. marca o 19:00. Zapraszamy odpowiedzialnych za każdą grupę parafialną.
 10. Wojownicy Maryi zapraszają na otwarte spotkanie rodzinne w Legionowskiej Arenie – 17 marca miedzy 9:30 a 15:30. Szczegóły – na plakacie przed kościołem.
 11. Zapraszamy do wzięcia udziału w parafialnych koloniach dla dzieci od czwartej klasy szkoły podstawowej i starszych oraz dla młodzieży. Wyjazd planowany jest od 14 do 22 sierpnia. Koszt to 2000 zł. W planie kolonii są piesze wycieczki w góry,  zwiedzanie Krakowa, Jasnej Góry, Wadowic czy Kalwarii Zebrzydowskiej; ponadto dyskoteki, różne warsztaty, aquapark w Krakowie czy Energylandia w Zatorze. Wszyscy zakwaterowani będą w pokojach z łazienką w ośrodku wypoczynkowym w Zembrzycach. Więcej informacji oraz zapisy wraz z zaliczką w wysokości 500 zł u ks. Michała.
 12. Biuro pielgrzymkowe Królowa Pokoju zaprasza na tańszą, niż czerwcowa pielgrzymkę do Medjugorie samolotem w kwietniu. Zgłoszenia i dodatkowe informacje – na stronie www.krolowapokoju.com.pl, na ulotkach pod chórem oraz pod numerem telefonu biura Królowej Pokoju  668282511.
 13. Dyrekcja Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II serdecznie zaprasza na dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę 9 marca w godz. 9:30 – 13:30 w budynku przy ul. Piłsudskiego 47.
 14. Salezjańska Szkoła Podstawowa w Legionowie organizuje w sobotę 7 marca od godziny 17 do 19 dzień otwarty dla rodziców i dzieci zainteresowanych nauką i wychowaniem w niepublicznej szkole katolickiej.. Pozostałe informacje są dostępne na plakacie oraz stronie internetowej: salezy.pl
 15. Jest wolna intencja na Mszę Św. o 18.00 w poniedziałek.