Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dziś z racji Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy Świętej o godzinie 1245 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Oddania. Wszyscy będący w stanie łaski uświęcającej, nie mają przywiązanie do żadnego grzechu, pomodlą się w intencjach, w których modli się Ojciec Święty, biorąc udział w tym nabożeństwie uzyskują odpust zupełny.
 2. W środę – 28. listopada, podczas Mszy Świętej o godzinie 1800, Ks. Bp Marek Solarczyk udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Księdza Biskupa, młodzież, ich rodziców i świadków oraz tych, którzy młodzież przygotowywali polecamy modlitwie nas wszystkich.
 3. W sobotę – 1. grudnia pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 800 do 1000.
 4. W następną niedzielę rozpocznie się Adwent – czas przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
 5. Młodzież ze Wspólnoty Ruchu Światło-Życie zbiera żywność o długim terminie ważności i środki czystości dla Polaków mieszkających na Białorusi i Ukrainie. Zbiórka przy wejściu do domu parafialnego.
 6. Wpisując się w osiemnastoletnią tradycję naszego Seminarium oraz odwołując się do trwającego jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy serdecznie zaprosić na sztukę seminaryjną pt.: „Czy zobaczę cię jutro”. Spektakl oparty będzie na motywach powojennego filmu „Zakazane piosenki”. Pragniemy ukazać realia codziennego życia ludzi w czasie II wojny światowej, którzy pociechę i pokrzepienie czerpali z rzeczy bardzo prostej, którą była piosenka. Spektakl ma na celu propagowanie wśród społeczeństwa, a szczególnie wśród młodzieży, wartości patriotycznych i poszerzenie wiedzy historycznej. Przedstawienie będzie wystawiane w następujących terminach:
  1. grudnia (sobota) o godzinie 1500 i 1830;
  2. grudnia (niedziela) o godzinie 1500 i 1830;
  4. grudnia (wtorek) o godzinie 1830;
  8. grudnia (sobota) o godzinie 1900 – PREMIERA;
  9. grudnia (niedziela) o godzinie 1500 i 1830;
  11. grudnia (wtorek) o godzinie 1830;
  13. grudnia (czwartek) o godzinie 1830 – rocznica wprowadzenia stanu wojennego
  15. grudnia (sobota) o godzinie 1100, 1500 i 1830;
  16. grudnia (niedziela) o godzinie 1500 i 1830;
  18. grudnia (wtorek) o godzinie 1830;
  Szczegóły umieszczone na plakacie w gablocie przy schodach do kościoła oraz przy wejściu do kancelarii parafialnej;
 7. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na czuwanie nocne do Częstochowy na Jasną Górę w dniach 8 – 9 grudnia. Wyjazd 8. grudnia o godzinie 1430 z przed kościoła. Koszt 60zł. Zapisy u animatorów Wspólnoty, telefony podane w gablocie Wspólnoty Krwi Chrystusa przed wejściem do kościoła.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich: Idziemy, Niedziela i Gość Niedzielny. Są do nabycia w sklepiku pod chórem.