33. Niedziela zwykła

1. Jutro przypada 7. rocznica święceń biskupich Bp Marka Solarczyka. W naszych modlitwach pamiętajmy o Ks. Bp Marku.
  2. W niedzielę – 25. listopada przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godzinie 1245 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Oddania. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny przy zachowaniu pozostałych warunków uzyskania odpustu.
  3. Zapraszamy wszystkie małżeństwa i narzeczonych na diecezjalne Warsztaty Małżeńskie. Temat tegorocznych konferencji: „Kryzys? Może być lepiej, czyli co ma zrobić małżeństwo na zakręcie.” Warsztaty odbędą się 22, 23, i 24 listopada w godzinach 1900 – 2100 w katedrze warszawsko-praskiej przy ul. Floriańskiej 3. Poprowadzi je o. Wojciech Jędrzejewski OP – Dominikanin. Uczestnictwo jest bezpłatne. Można zarejestrować swoje uczestnictwo na stronach: www.kibicujrodzinie.pl lub www.wpraga.oaza.pl/dk;
    Rodzice mają zapewnioną opiekę nad dziećmi. Szczegółowe informacje są umieszczone na plakacie w gablocie przy schodach do kościoła.
  4. Młodzież ze Wspólnoty Ruchu Światło-Życie zbiera żywność z długim terminem ważności i środki czystości dla Polaków mieszkających na Białorusi i Ukrainie. Produkty można przynosić dziś i w następną niedzielę. Zbiórka przy wejściu do domu parafialnego.
  5. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas trzecich ze Szkoły Podstawowej Nr 7, które w tym roku szkolnym przygotowują się do I Komunii Świętej w naszej parafii, będzie w poniedziałek – 19. listopada po Mszy Świętej o godzinie 1800 w kościele.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich: Idziemy, Niedziela i Gość Niedzielny. Są do nabycia w sklepiku pod chórem.