Ogłoszenia parafialne Życie parafii

Ogłoszenia parafialne XXXIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 13 listopada 2022 r.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy parafianom, którzy wczoraj sprzątali teren wokół kościoła i ogród.
 2. Gościmy dziś w naszej parafii Kamila Radzimowskiego – muzyka grającego na duduku ormiańskim którego historia sięga około 2500 tys. lat. Przy głównym wyjściu z  kościoła  jest możliwość nabycia płyty CD z utworami artysty.
 3. Grupa Anonimowych Alkoholików zaprasza dziś, jak w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 10.00 do domu parafialnego na otwarty Mityng AA. Jest to spotkanie dla osób chcących dowiedzieć się, jakie są sposoby działania grupy AA. Zaś otwarte spotkanie grupy Al.-Anon, czyli osób pokrzywdzonych chorobą alkoholową członków ich rodzin, będzie we wtorek, 15. listopada w domu parafialnym o godz. 18.45.
 4. Dziś w domu parafialnym podczas Mszy Świętej o godzinie 1800 i w czasie czuwania modlitewnego po tej Eucharystii będzie szczególna modlitwa o uzdrowienie osób chorych. Zapraszamy.
 5. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na pomoc solidarności dla Kościoła prześladowanego.
 6. Pomimo konieczności oszczędzania niedługo włączymy ogrzewania kościoła, a za tydzień będziemy zbierać dary na tacę na ogrzewanie. Prosimy o rozważenie ofiarowania większej kwoty na ten cel.
 7. W piątek po mszy wieczornej młodzież oazowa zaprasza na modlitwę Nieszporami. 
 8. Za tydzień w niedzielę, młodzież z Ruchu Światło-Życie będzie rozprowadzała soki i miody. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych
 9. Rodziców dzieci z klas trzecich A, B, C i D ze szkoły podstawowej nr 7, które przygotowują się do I Komunii Świętej zapraszamy wraz z dziećmi na spotkanie za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 16.00. Przypominamy, że rodzice mają przynieść ze swoich parafii zgodę na I Komunię oraz metryki chrztu dzieci.
 10. Za tydzień po Mszy Św. wieczornej odbędzie się kolejne Otwarte Spotkania Synodalne w sali domu parafialnego. Zapraszamy każdego, kto chciałby porozmawiać z proboszczem, zadać pytania lub być wysłuchanym.
 11. Potrzeba w naszej parafii stworzyć Parafialną Radę Finansową, która 3-4 razy w roku pomagałaby proboszczowi podejmować decyzje dotyczące finansów naszej wspólnoty, remontów i spraw prawno – organizacyjnych. Parafianie będą w grudniu uczestniczyć w wyborze kandydatów do tej rady. Do końca listopada prosimy o zgłaszanie parafian znających się  na takich sprawach. Kandydat ma być praktykującym katolikiem, który jest zainteresowany sprawami naszej parafii.
 12. Zapraszamy na godzinny spektakl teatralny „Jestem z Tobą”, który powstał na podstawie dzienniczka św. Siostry Faustyny w niedzielę 27. listopada na godz. 17 do sali widowiskowej Legionowskiego ratusza. Spektakl reżyseruje Adam Woronowicz. Wejściówki w cenie 40 zł można nabyć dziś przy kancelarii parafialnej po każdej mszy świętej.
 13. ______________________________________________________________________________________________

“Jestem z Tobą” – spektakl w reż. Adama Woronowicza

Ten spektakl jest wyciągnięciem ręki Boga do człowieka  – mówi w komentarzu dla Onet Religia aktor, reżyser spektaklu Adam Woronowicz (fragmenty):

– Pan Bóg traktuje nasze życie bardzo serio, to nie jest gra playstation. I to jest dla mnie niesamowite: to Jego wołanie i wyciąganie ręki. Myślę o tym za każdym razem, kiedy słyszę słowa Dzienniczka. Bo tym właśnie jest ten spektakl: wyciągnięciem ręki Boga do człowieka. My daliśmy siebie (a właściwie naszą niewiarę), a Pan Bóg zrobił resztę.

– Na początku pomyślałem sobie, że to “dramat”… – mówi Adam Woronowicz – Jak zrealizować spektakl o św. Faustynie na podstawie “Dzienniczka”? Czy to w ogóle możliwe? Poza tym ja nie jestem reżyserem, właściwie to nigdy bym się tego nie podjął… Ale ten spektakl to efekt działania łaski Bożej. Pracowaliśmy nad nim dwa lata z ogromnymi przerwami. Daliśmy Panu Bogu to nasze nic, a On to wziął i uczynił z tego prawdziwe Zmartwychwstanie – mówi aktor.

– Spektakl zaczyna się od tego, że Faustyna ma kryzys powołania, chce opuścić zakon – mówi Woronowicz.  Wydawało mi się, że to bardzo dobry start spektaklu: Bóg buduje na tym “niczym”, co mamy. Wyciąga do nas rękę nawet wtedy, kiedy jesteśmy na samym dnie, przegrani, na łopatkach. Tak jakby mówił: “teraz spróbujemy budować razem”. Ale to nie znaczy, że ja ci odejmę cierpień.  I chodzi o to, żeby w tym cierpieniu, które przeżywamy z Nim się zjednoczyć. To jest największa nauka, która płynie z “Dzienniczka” św. Faustyny.

W spektaklu możemy również dostrzec rys historyczny, w którym Faustyna niejako “przepowiada” II Wojnę Światową. – Cała historia św. Faustyny jest przedziwna – mówi Adam Woronowicz. – Faustyna umiera rok przed wojną, zresztą sama tę wojnę zapowiada: w wizji zniszczenia miasta, które było miastem grzechu (czyli Warszawy). W jej wizji to miasto płonęło. I to jest nieprawdopodobna wizja. Bo to się spełniło. Kiedy czytałem te słowa miałem ciarki. Faustyna umiera na rok przed II Wojną Światową. Parę lat później, kilkadziesiąt kilometrów od tego miejsca, które będzie piekłem na ziemi, w Auschwitz w lipcu 1941, nikomu nieznany O. Maksymilian Kolbe oddaje swoje życie za drugiego człowieka. W tym samym czasie, kilkanaście metrów od klasztoru, w którym umiera św. Faustyna, w kamieniołomie będzie pracować nikomu wówczas nieznany Karol Wojtyła… – dodaje aktor.
– Tak właśnie odpowiada Bóg na zło. Miłosierdziem i miłością. Wydaje mi się, że to ostatnie przesłanie dla świata. Innego już nie będzie…

Zapraszamy na godzinny spektakl teatralny „Jestem z Tobą”, który powstał na podstawie dzienniczka św. Siostry Faustyny w niedzielę 27. listopada na godz. 17 do sali widowiskowej Legionowskiego ratusza. Wejściówki w cenie 40 zł można nabyć dziś przy kancelarii parafialnej po każdej mszy świętej.