Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXXII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 6 listopada 2022 r.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś zapraszamy na krótkie spotkanie z prelegentką z organizacji OPEN DOORS, która przedstawi sytuację Kościoła prześladowanego w świecie z pokazem zdjęć współczesnych męczenników chrześcijańskich. Można przeczytać o tej organizacji w naszej dzisiejszej gazetce parafialnej. Zaś przed kościołem wolontariuszka z tej organizacji rozdaje za darmo magazyn informacyjny organizacji Open Doors. Spotkanie informacyjne odbędzie się w domu parafialnym dziś po Mszy Świętej o godzinie 16:00, czyli około 16.50. Za tydzień będziemy zbierali ofiary do puszek na pomoc solidarności dla Kościoła prześladowanego.
 2. Kandydatów do chóru parafialnego zapraszamy na przesłuchanie dziś od 16.00 do ostatniej osoby.
 3. Spotkanie dla nadzwyczajnych lektorów naszej parafii odbędzie się dziś po Mszy wieczornej w domu parafialnym., a w kościele – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 4. Dziękujemy parafianom, którzy wczoraj sprzątali teren wokół kościoła i ogród.
 5. Można jeszcze zgłosić swoich zmarłych na wypominki roczne, które odczytywane będą w każdą niedzielę w ciągu roku o godz. 8.20. Imiona zmarłych trzeba czytelnie wypisać na przygotowanych kartkach ze stolika z gazetami i potem je przekazać. WYPOMIKI można zgłosić także przez ofiarę wpłaconą na konto parafialne. (SZCZEGÓŁY – w gazetce) nr. konta 38 1240 6117 1111 0011 0075 0372) w opisie wpłaty podając (w bierniku) imiona zmarłych, które mają być wymienione, np.: „Wypominki: za śp. Władysławę, Władysława, Kazimierę i Kazimierza Główka oraz wsz. zm. z r. Główka i Gawrońskich”
 6. Do 8 listopada można raz dziennie uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. (SZCZEGÓŁY – w gazetce). Warunki uzyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego; przyjęcie Komunii Świętej; nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych przynajmniej w myśli;
 7. Także do 8 listopada Wspólnota Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza o godzinie 1715 do kaplicy adoracji na wspólną modlitwę różańcową w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.
 8. We wtorek 8 listopada po Mszy Wieczornej zapraszamy mężczyzn od 18 do 60 roku życia na spotkanie grupy Wojowników Maryi w domu parafialnym.
 9. Zapraszamy do kina Helios w Legionowie na film „Medjugorie”. Seans odbędzie się we wtorek, 8 listopada o godz. 19.30. Na listę można się zapisać w zakrystii.
 10. W piątek – 11. listopada – rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W naszym kościele Msze Święte będą odprawiane o godzinie 7.00, 8.00 i 18.00 (Eucharystia w intencji Ojczyzny). Zachęcamy do wyrażenia tego dnia swojego patriotyzmu przez wzięcie udziału w Eucharystii, przemarszach czy innych uroczystościach. W kościele garnizonowym o godz.12.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po tej Mszy Świętej przemarsz pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego i złożenie kwiatów. Z racji święta narodowego Biskup Diecezji udziela nam dyspensy od postu.
 11. Za tydzień, podczas Mszy Świętej o godzinie o godzinie 1800 i w czasie czuwania modlitewnego po tej Eucharystii będzie szczególna modlitwa o uzdrowienie osób chorych. Zapraszamy.
  • ________________________________________________________________________________________________
  • Kościół Prześladowany!
  • Według szacunków już około 380 mln. chrześcijan spotyka się z bardzo wysokim poziomem prześladowań i dyskryminacji za wyznawanie Chrystusa. Problem stale się pogłębia. Cierpiący chrześcijanie bardziej niż cokolwiek innego potrzebują naszej modlitwy, aby codziennie
  • z odwagą podejmowali wyzwania kolejnego dnia. Każdy prześladowany chrześcijanin powinien znać przynajmniej jednego człowieka u swego boku, który modli się i go wspiera. Jako wspólnota Kościoła musimy zadbać o to by nie czuli się pozostawienie sami sobie. Oprócz modlitwy ważna jest również wiedza o tym z jakimi problemami musi się dziś mierzyć Kościół prześladowany.
  • Zapraszamy na krótkie spotkanie informacyjne, z zachętą do modlitwy, z prelegentką organizacji OPEN DOORS, która przedstawi sytuacje Kościoła prześladowanego z pokazem zdjęć współczesnych męczenników chrześcijańskich. Spotkanie odbędzie się 6 listopada w kościele po Mszy Świętej o godzinie 16:00, czyli około 16.50.  Zapraszamy!
  • Open Doors to międzynarodowa, międzywyznaniowa organizacja charytatywna, która wspiera kościół prześladowany na świecie (zapraszam zerknąć na stronę www.opendoors.pl ).
  • Co roku wydajemy dokument o nazwie Światowy Indeks Prześladowań, dzięki któremu można zapoznać się ze sytuacją prześladowanych chrześcijan. Jesteśmy organizacją, która przygotowuje również eksperckie materiały i raporty przedstawiające Prześladowania w Kościele, działamy również na arenie międzynarodowej walcząc o prawa chrześcijan.
  • Nasze spotkania mają charakter czysto informacyjny i edukacyjny wraz z zachętą do modlitwy w swoich wspólnotach/rodzinach itd. Nie prosimy słuchaczy o wsparcie finansowe. Jedyne o co prosimy ludzi to zainteresowanie tematem prześladowań chrześcijan na świecie i w ich imieniu proszę o modlitwę. Przedstawiane historie prześladowanych chrześcijan są niesamowitym świadectwem mówiącym z jednej strony o dużym cierpieniu, ale z drugiej pokazujące ogromną siłę Kościoła a przede wszystkim miłości Boga do człowieka.  
  • Przed kościołem wolontariuszka rozdaje dla chętnych nasze „magazyny” – są to kilkustronicowe broszury z kilkoma historiami z Kościoła prześladowanego oraz z intencjami w jakich można się modlić na co dzień za prześladowanych. Takie magazyny można również otrzymywać pocztą co miesiąc (za darmo) wystarczy wypełnić mały druczek – który jest załączony do magazynu. Zapraszamy chętnych do „zamówienia” takich magazynów aby mogli być w stałym „kontakcie” z prześladowanymi.