Ogłoszenia parafialne Życie parafii

Ogłoszenia parafialne XXXI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 30 października 2022 r.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W zeszłym tygodniu zebraliśmy razem ponad 9 500 zł na tacę dla misji. Nie dziękujemy Wam, gdyż to jest nasz wspólny dar dla misjonarzy na całym świecie. W przyszłą niedzielę zapraszamy na krótkie spotkanie z prelegentką z organizacji OPEN DOORS, która przedstawi sytuację Kościoła prześladowanego w świecie z pokazem zdjęć współczesnych męczenników chrześcijańskich. Spotkanie odbędzie się 6 listopada w kościele po Mszy Świętej o godzinie 16:00, czyli około 16.50.
 2. Msza Święta z wypominkami będzie także odprawiana 1. listopada o godz. 12.30 na cmentarzu i tam także będą przeczytane wypominki. Natomiast w Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie w naszym kościele Eucharystii o 12.45, ani o 16.00. Msze Święte będą  o 7.30, 9.00, 10.15, 11.30 i 18.00. O 17.30 – nabożeństwo wypominkowe.
 3. W środę – 2. listopada – Dzień Zaduszny. Nabożeństwa za zmarłych w naszym kościele będą o godzinie 7.30 i 17.30.
 4. Przed kościołem zbieramy na wypominki jednorazowe i roczne. Imiona zmarłych trzeba czytelnie wypisać na przygotowanych kartkach ze stolika z gazetami i potem je przekazać. Na WYPOMIKI można dać także przez ofiarę wpłaconą na konto parafialne. (SZCZEGÓŁY – w gazetce).
 5. Na WYPOMIKI można dać także przez ofiarę wpłaconą bezpośrednio na konto parafialne ogłoszone na stronie internetowej (nr. 38 1240 6117 1111 0011 0075 0372) w opisie wpłaty podając (w bierniku) imiona zmarłych, które mają być wymienione, a także datę, kiedy mamy się za nich modlić, np.: „Wypominki: za śp. Władysławę, Władysława, Kazimierę i Kazimierza Główka oraz wsz. zm. z r. Główka i Gawrońskich (na 1.11. godz. 17.30)”.
 6. W listopadzie można będzie raz dziennie przez 8 dni uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego; przyjęcie Komunii Świętej; nawiedzenie kościoła lub cmentarza i modlitwa za zmarłych oraz w intencjach Ojca Św.;
 7. Codziennie w dniach Oktawy Wspólnota Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza o godz. 1715 do kaplicy adoracji na wspólną modlitwę różańcową w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Wyjątek – 2 listopada o 16:45 i 4 listopada o 17:30.
 8. Kandydatów do chóru parafialnego zapraszamy na przesłuchanie w czwartek 3 listopada lub w niedzielę 6 listopada od 16.00 do ostatniej osoby.
 9. W piątek, 4. listopada – pierwszy piątek miesiąca. Eucharystia dla dzieci o godz. 17.00. Spowiedź od godz. 16.30. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Prosimy o zgłoszenie się osób, które chcą żeby adoracja była wieczorem w każdy piątek listopada. Księża idą do chorych od godz. 9.00.
 10. Tego samego dnia o godzinie 19.00 w sali domu parafialnego konferencja dla rodziców i chrzestnych tych dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym miesiącu.
 11. Zapraszamy na Eucharystię i Nabożeństwo Fatimskie z różańcem w I-sobotę, 5. listopada o godz. 7.30.
 12. Spotkanie dla lektorów nadzwyczajnych będzie w niedzielę po Mszy wieczornej w domu parafialnym, a w kościele – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 13. Przygotowując parafię do zimy, będziemy zamiatali teren wokół kościoła i czyścili ogród. Zapraszamy parafian do takiej pracy w sobotę, 5 listopada od godz. 10.00.
 14. Zapraszamy do kina Helios w Legionowie na film dokumentalny „Medjugorie”. Seans odbędzie się we wtorek, 8 listopada o godz. 19.30. Na listę można się zapisać w zakrystii.