Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXXII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12.11.2023r.

 1. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na pomoc solidarności dla Kościoła prześladowanego.
 2. Grupa Anonimowych Alkoholików zaprasza dziś, jak w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 10.00 do domu parafialnego, na otwarty Miting AA. Jest to spotkanie dla osób chcących dowiedzieć się, jakie są sposoby działania grupy AA. Zaś otwarte spotkanie grupy Al-Anon, czyli osób pokrzywdzonych chorobą alkoholową, członków ich rodzin – będzie we wtorek, 15 listopada, w domu parafialnym o godz. 18.45.
 3. Zapraszamy dziś na film “Figurant” do kina Helios na godz. 15.00. Bilety dostępne w kinie i przez internet. Na hasło “Wspólnota” – cena 15 zł.
 4. Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 i w czasie czuwania modlitewnego po tej Eucharystii – będzie, jak co miesiąc, szczególna modlitwa o uzdrowienie osób chorych. Zapraszamy.
 5. To ostatnie dni by zgłosić zmarłych na wypominki roczne, które odczytywane będą w każdą niedzielę w ciągu roku o godz. 8.20. Imiona zmarłych trzeba czytelnie wypisać na przygotowanych kartkach ze stolika i potem je przekazać. WYPOMINKI można zgłosić także przez ofiarę wpłaconą na konto parafialne. Nr konta 38 1240 6117 1111 0011 0075 0372. W opisie wpłaty podać (w bierniku) imiona zmarłych, które mają być wymienione, np.: “Wypominki: za śp. Władysławę Główkę oraz całą rodzinę Główków”.
 6. W sklepiku pod chórem są jeszcze do nabycia książki o pomocy duszom czyśćcowym, które przywiozła do nas siostra Anna.
 7. W piątek młodzież oazowa zaprasza na Mszę Świętą w języku łacińskim, a po Eucharystii – na modlitwę Nieszporami.
 8. 18 listopada (w najbliższą sobotę) organizowana jest parafialna pielgrzymka do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i do radia Maryja w Toruniu. Zapisy u ks. Tomka.
 9. W przyszłą niedzielę w naszym kościele s. Kryspina ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny opowie o roli misji w Kościele. Odbędzie się zbiórka na misje prowadzone przez Siostry Misjonarki.
 10. Rodziców dzieci klas trzecich ze SP nr 1 oraz z kl. E ze SP nr 7 zapraszamy wraz z dziećmi za tydzień, 19 listopada, do kościoła na godz. 15.00. Spotkanie przygotowawcze do I Komunii Świętej.
 11. Tylko do 15 grudnia można się jeszcze zgłosić na parafialną pielgrzymkę do Medjugorie w początkach czerwca przyszłego roku. Przelot samolotem. Pilotem pielgrzymki będzie franciszkanin o. Zbigniew Nowakowski, którego mogliśmy usłyszeć w filmie “Oblicze Jezusa”. Bliższe informacje na plakacie i ulotkach informacyjnych pod chórem.