Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXXI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 listopada 2023 r.

 1. Dziś przed kościołem Wspólnota Krwi Chrystusa rozprowadza przed kościołem egzemplarze „Żyć Ewangelią” z komentarzami na każdy dzień przyszłego roku. Codzienne czytanie Ewangelii jest modlitwą i wyraża Bogu wdzięczności za dar odkupienia. Zachęcamy do nabywania.
 2. Rodziców młodzieży, która chodzi w piątki na spotkania oazowe zapraszamy na spotkanie z księdzem i animatorami wspólnoty Ruchu Światło-Życie dla omówienia spraw wychowawczych. Dziś o 17:30 w domu parafialnym.
 3. Wspólnota „Domowego Kościoła” zaprasza dziś małżonków na „Randkę Małżeńską”, czyli na wspólny wieczór przy kawie i cieście przy oglądaniu dobrego filmu „Odważni”. Można też będzie dowiedzieć się, jak odświeżać swoją małżeńską relację i w niej odnaleźć radość i szczęście. Zapraszamy dziś o 19.00 do domu parafialnego.
 4. Zapraszamy dziś też na niezwykły film „Oblicze Jezusa” do kina Helios na godz. 15:00. Bilety dostępne w kinie i przez Internet. Na hasło: „Wspólnota” – cena 15 zł.
 5. Można jeszcze w zakrystii lub kancelarii zgłosić swoich zmarłych na wypominki roczne, które odczytywane będą w każdą niedzielę w ciągu roku o godz. 8.20. Imiona zmarłych trzeba czytelnie wypisać na przygotowanych kartkach ze stolika z gazetami i potem je przekazać. WYPOMIKI można zgłosić także przez ofiarę wpłaconą na konto parafialne. (SZCZEGÓŁY – w gazetce) nr. konta 38 1240 6117 1111 0011 0075 0372) w opisie wpłaty podając (w bierniku) imiona zmarłych, które mają być wymienione, np.: „Wypominki: za śp. Władysławę Główka oraz c. r. Główka”.
 6. Do 8 listopada można raz dziennie uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. (SZCZEGÓŁY – w gazetce). Warunki uzyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego; przyjęcie Komunii Świętej; nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych przynajmniej w myśli;
 7. Także do 8 listopada Wspólnota Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza o godzinie 1715 na wspólny różaniec w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.
 8. Na zakończenie Oktawy Wszystkich Świętych w środę, 8 listopada na 18.00 zapraszamy na Eucharystię za zmarłych oraz za pogrążonych w żałobie. Po Mszy Świętej będzie spotkanie z psychologiem, który wygłosi konferencję na temat przeżywania i radzenia sobie z żałobą. Można zgłaszać w kancelarii lub zakrystii swoich bliskich zmarłych, w intencji których będzie sprawowana ta Msza Święta.
 9. W sklepiku pod chórem są jeszcze do nabycia książki o pomocy duszom czyśćcowym, które przywiozła do nas siostra Anna.
 10. W sobotę – 11. listopada – rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W naszym kościele Msze Święte będą odprawiane tylko rano – o godz. 7.00 i 8.00.
 11. Pomimo konieczności oszczędzania, w tym tygodniu włączymy ogrzewanie kościoła i w każdą drugą niedzielę miesiąca prosimy o większe ofiary na tacę na opłatę rachunków za gaz. Dziękujemy za troskę o dobro wspólne.
 12. W niedzielę za tydzień, podczas Mszy Świętej o godzinie o godzinie 1800 i w czasie czuwania modlitewnego po tej Eucharystii będzie jak co miesiąc szczególna modlitwa o uzdrowienie osób chorych. Zapraszamy.

13. 18 listopada (w sobotę) organizowana jest paraf. pielgrzymka do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i do radia Maryja w Toruniu.  Zapisy u ks. Tomka.