Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXX Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 października 2023 r.

 1. Dziękujemy tym, którzy wczoraj razem z księdzem proboszczem zamiatali teren wokół kościoła i czyścili ogród.
 2. Młodzież z Ruchu Światło-Życie dziś rozprowadza miód. Dochód z tego jest przeznaczony na wyjazdy dla młodych na rekolekcje oazowe.
 3. Spotkanie naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie dziś o godz. 19:00. Zapraszamy osoby odpowiedzialne za poszczególne wspólnoty parafialne.
 4. Jutro będzie ostatnia szansa, by dołączyć do prowadzonego przez świeckich katolickiego Kursu Alfa dla ludzi, którzy mają wątpliwości co do wiary. Jutro o 19.00 w naszym domu parafialnym.
 5. Do wtorku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godzinie 17.30 oraz o godz. 20.00 – „Różaniec dla zapracowanych”.
 6. Przed kościołem zbieramy na wypominki jednorazowe i roczne. Imiona zmarłych trzeba czytelnie wypisać na przygotowanych kartkach ze stolika z gazetami i potem je przekazać. Na WYPOMIKI można dać także przez ofiarę wpłaconą na konto parafialne. (SZCZEGÓŁY – w gazetce).
 7. W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie w naszym kościele Eucharystii o 12.45, ani o 16.00. Msze Święte będą o 7.30, 9.00, 10.15, 11.30 i 18.00. O 17.30 – nabożeństwo wypominkowe. Msza Święta z wypominkami będzie odprawiana 1. listopada także o godz. 12.00 na cmentarzu i tam także będą przeczytane wypominki.
 8. W czwartek – 2. listopada – Dzień Zaduszny. Nabożeństwa za zmarłych w naszym kościele będą o godzinie 7.30 i 17.30.
 9. W listopadzie można będzie raz dziennie przez 8 dni uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego; przyjęcie Komunii Świętej; nawiedzenie kościoła lub cmentarza i modlitwa za zmarłych oraz w intencjach Ojca Św.;
 10. Codziennie w dniach Oktawy Wspólnota Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza o godz. 1715 do kaplicy adoracji na wspólną modlitwę różańcową w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Wyjątek – 2 listopada o 16:45 i 3 listopada o 17:30.
 11. W piątek, 3. listopada – pierwszy piątek miesiąca. Eucharystia dla dzieci o godz. 17.00. Spowiedź od godz. 16.30. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Księża idą do chorych od godz. 9.00. Tego samego dnia o godzinie 19.00 w sali domu parafialnego konferencja dla rodziców i chrzestnych tych dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym miesiącu.
 12. Zapraszamy na Eucharystię i Nabożeństwo Fatimskie z różańcem w I-sobotę, 4. listopada o godz. 7.30. Zaś Wojownicy Maryi zapraszają mężczyzn na różaniec odmawiany w drodze – ulicami naszego miasta w ramach I Soboty Miesiąca. Ruszamy spod naszego kościoła ok. godz. 8.00.
 13. Wspólnota „Domowego Kościoła” zaprasza małżonków na „Randkę Małżeńską” – na wspólny wieczór przy kawie i cieście przy oglądaniu dobrego filmu „Odważni”. Można też będzie dowiedzieć się, jak zacząć odświeżać swoją małżeńską relację i w niej odnaleźć radość i szczęście. Zapraszamy za tydzień, w niedzielę, 5 listopada, o 19.00.
 14. Zapraszamy też na niezwykły film „Oblicze Jezusa” w kinie Helios w niedzielę 5. listopada o godz. 15:00. Bilety dostępne w kinie i przez Internet od 31. października od godz. 18. Na hasło: „Wspólnota” – cena 15 zł.