Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXIX Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22 października 2023 r.

 1. Dziś stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ramach XXIII Dnia Papieskiego organizują przed naszym kościołem Miasteczko rodzinne. Można w nim porozmawiać ze stypendystami i poznać czym jest Fundacja oraz na czym polega program stypendialny, wziąć fundacyjne gadżety, napić się kawy czy wesprzeć działania fundacyjne dobrowolną ofiarą. Dla dzieci będą zorganizowane takie atrakcje jak malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, skręcanie balonów. Zapraszamy.
 2. Rodziców dzieci z klas trzecich ze kl. A, B,C I D ze szkoły podstawowej nr. 7 zapraszamy dziś wraz z dziećmi do kościoła na godz. 15.00 na celebrację Sakramentu Pokuty. 
 3. Księża przed kościołem przyjmują intencje na Nabożeństwa za zmarłych i Msze Święte zbiorowe, które będą odprawiane: 1. listopada o godz. 17.30 oraz 2. listopada o godzinie 7.30 i 17.30, a także na wypominki roczne. Imiona zmarłych czytelnie wypisujemy na kartkach, które można wziąć ze stolika z gazetami i przekazujemy księdzu.
 4. Ofiarę na WYPOMIKI można dać także przez ofiarę wpłaconą bezpośrednio na konto parafialne ogłoszone na stronie internetowej (nr. 38 1240 6117 1111 0011 0075 0372) w opisie wpłaty podając (w bierniku) imiona zmarłych, które mają być wymienione, a także datę, kiedy mamy się za nich modlić, np.: „Wypominki: za śp. Władysławę, Władysława, Kazimierę i Kazimierza Główka oraz zm. z r. Główka i Gawrońskich (na 1.11. godz. 17.30)”.
 5. Intencje na Msze Święte na przyszły rok można zamawiać tylko w kancelarii.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17.30 oraz w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, o godz. 20.00 – „Różaniec dla zapracowanych”.
 7. Można jeszcze dołączyć do prowadzonego przez świeckich katolickiego Kursu Alfa dla ludzi, którzy mają wątpliwości co do wiary. Jutro o 19.00 w naszym domu parafialnym.
 8. Akcja Katolicka i Domowy Kościół zapraszają do kina Helios na film „Dźwięk wolności (Sound of Freedom)” o handlu i wykorzystywaniu dzieci jutro, 23. października o g.19.00. Bilety na hasło „Akcja Katolicka” lub „Wspólnota” w cenie 15 zł. do nabycia w kinie.
 9. Przygotowując parafię do zimy, będziemy zamiatali teren wokół kościoła i czyścili ogród. Zapraszamy parafian do takiej pracy w sobotę, 28 października od godz. 10.00.
 10. W sobotę 28 października o godz. 20:00 w MOK przy ul. Norwida odbędzie się koncert poezji śpiewanej autorstwa ks. Bartłomieja Kota, który przyjedzie do Legionowa z Wrocławia. Zaprezentuje swoje utwory z płyt: „Bez okazji” oraz „Wrocławskie spacery”. Wstęp na koncert jest wolny. Serdecznie zapraszamy
 11. Spotkanie naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie w niedzielę za tydzień, 29 października o godz. 19:00. Zapraszamy osoby odpowiedzialne za poszczególne wspólnoty parafialne.
 12. Zapraszamy małżonków na „Randkę Małżeńską”. Wspólnota „Domowy Kościoła” chce zaproponować Wam wspólny wieczór przy obejrzeniu dobrego filmu „Odważni” , kawy i ciasta. Ale też będzie można dowiedzieć się, jak zacząć odświeżać swoją małżeńską relację i w niej odnaleźć pełniej radość i szczęście. Zapraszamy w niedzielę, 5 listopada, od 19.00.
 13. 18 listopada (w sobotę) organizowana jest parafialna pielgrzymka do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i do radia Maryja w Toruniu.  Zapisy u ks. Tomka.
 14. Organizowana jest parafialna pielgrzymka do Medjugorie w dniach 31.05.-07.06. 2024r. Przelot samolotem. Pilotem pielgrzymki będzie franciszkanin o. Zbigniew Nowakowski. Bliższe informacje zostały umieszczone na plakacie, na stronie parafii oraz na ulotkach położonych na stoliku z tyłu kościoła. Chętne osoby proszone są o kontakt z księdzem proboszczem oraz pod numerem telefonu podanym na plakacie i ulotkach leżących na stoliku z gazetami.