Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXVIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15 października 2023 r.

 1. Dziękujemy siostrze Annie za katechezę o życiu pozagrobowym. Zapraszamy parafian jeszcze dziś po Mszy wieczornej do domu parafialnego na jej wykład o duszach w czyśćcu w ramach 30 rocznicy powstania u nas w parafii Apostolstwa Dusz Czyśćcowych.
 2. Rodziców dzieci z klas trzecich ze SP nr. 1 oraz z kl. E ze szkoły podstawowej nr. 7 zapraszamy dziś wraz z dziećmi do kościoła na godz. 15.00 na celebrację Sakramentu Pokuty.  Za tydzień 15. Października zapraszamy rodziców dzieci z klas A, B, C i D.
 3. Spotkanie naszego parafialnego zespołu synodalnego, na które zapraszamy wszystkich chętnych i modlitwa o posłuszeństwo Duchowi Świętemu Ojców Synodalnych odbędzie się w dziś po Mszy wieczornej.
 4. Intencje na Msze Święte na przyszły rok będzie można zamawiać tylko w kancelarii w poniedziałek od godz. 15.00 do 18.00 i potem codziennie w czasie pracy kancelarii.
 5. Rozpoczął się w naszej parafii prowadzony przez świeckich katolicki Kurs Alfa dla ludzi, którzy mają wątpliwości co do wiary. Można jeszcze dołączyć do tego kursu jutro o 19.00 w naszym domu parafialnym.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17.30 oraz w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, o godz. 20.00 – „Różaniec dla zapracowanych”.
 7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Skępem dnia 21. października. Będziemy modlić się w intencji życia nienarodzonego oraz o potomstwo dla osób starających się o dzieci. Osoby, już zapisany prosimy o uzupełnienie danych potrzebnych do ubezpieczenia. Wyjazd o godz. 7.00. Zapisy u ks. Tomka.
 8. W przyszłą niedzielę stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ramach XXIII Dnia Papieskiego zorganizują przed naszym kościołem Miasteczko rodzinne. Będzie w nim można porozmawiać ze stypendystami i poznać czym jest Fundacja oraz na czym polega program stypendialny, wziąć fundacyjne gadżety, napić się kawy czy wesprzeć działania fundacyjne dobrowolną ofiarą. Dla dzieci będą zorganizowane takie atrakcje jak malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, skręcanie balonów. Zapraszamy.
 9. Akcja Katolicka i Domowy Kościół zapraszają do kina Helios na film „Dźwięk wolności (Sound of Fridom)” o handlu i wykorzystywaniu dzieci w poniedziałek 23. października o g.19.00. Bilety na hasło „Akcja Katolicka” lub „Wspólnota” w cenie 15 zł. do nabycia w kinie.
 10. Księża przyjmują intencje na Nabożeństwa za zmarłych i Msze Święte zbiorowe, które będą odprawiane: 1. listopada o godz. 17.30 oraz 2. listopada o godzinie 7.30 i 17.30, a także na wypominki roczne. Imiona zmarłych czytelnie wypisujemy na kartkach, które można wziąć ze stolika z gazetami i przekazujemy księdzu.
 11. Ofiarę na WYPOMIKI można dać także przez ofiarę wpłaconą bezpośrednio na konto parafialne ogłoszone na stronie internetowej (nr. 38 1240 6117 1111 0011 0075 0372) w opisie wpłaty podając (w bierniku) imiona zmarłych, które mają być wymienione, a także datę, kiedy mamy się za nich modlić, np.: „Wypominki: za śp. Władysławę, Władysława, Kazimierę i Kazimierza Główka oraz zm. z r. Główka i Gawrońskich (na 1.11. godz. 17.30)”.
 12. Organizowana jest parafialna pielgrzymka do Medjugorie w dniach 31.05.-07.06. 2024r. Przelot samolotem. Pilotem pielgrzymki będzie franciszkanin o. Zbigniew Nowakowski. Bliższe informacje zostały umieszczone na plakacie, na stronie parafii oraz na ulotkach położonych na stoliku z tyłu kościoła. Chętne osoby proszone są o kontakt z księdzem proboszczem oraz pod numerem telefonu podanym na plakacie i ulotkach leżących na stoliku z gazetami.