Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27 sierpnia 2023 r.

 1. Biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński mianował wikariuszem u nas – ks. Michała Stacherę; jest on młodym księdzem – ma 3 lata kapłaństwa; nasza parafia jest drugim miejscem jego posługi. Liczymy na jego młodzieńczą gorliwość i modlimy się o wiele darów Ducha Świętego dla jego pracy w Legionowie.
 2. Od piątku we Mszy wieczornej będziemy przeżywać codziennie Nowennę przed planowaną na 10 września beatyfikacją polskiej rodziny Ulmów, która w czasie II Wojny Światowej została zamordowana przez niemieckich okupantów za przechowywanie Żydów u siebie w domu.
 3. Od 1. września w dni powszednie wracamy do odprawiania Mszy Świętej o godzinie 730, zaś od 3. września, w niedzielę i święta będzie znowu odprawiana Msza Święta o godzinie 1600.
 4. Spowiedź dla dzieci na dobry początek roku szkolnego i w trosce o otwarcie na opiekę Bożą w tym roku, będzie w I Piątek miesiąca – 1 września od godziny 1630 i na Mszy Świętej dla dzieci o godzinie 17.00. Natomiast po Mszy Świętej o godzinie 1800wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 2100.
 5. W tym też dniu, 1. września o godzinie 1900 w sali domu parafialnego będzie konferencja dla rodziców i kandydatów na chrzestnych dla tych dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym miesiącu. Rano będziemy, jak zawsze odwiedzać chorych. Jeśli ktoś chce się jeszcze zgłosić, by ksiądz przychodził do niego z Komunią Świętą co miesiąc – prosimy o kontakt w zakrystii, kancelarii lub przez telefon kancelaryjny.
 6. 2. września – pierwsza sobota miesiąca. Różaniec fatimski i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godzinie 730 . Zaś Wojownicy Maryi zapraszają mężczyzn na różaniec odmawiany w drodze – ulicami naszego miasta w ramach I Soboty Miesiąca. Ruszamy spod naszego kościoła ok. godz. 8.00.
 7. W sobotę o 9:30 zapraszamy ministrantów, bielanki i scholanki na Mszę Świętą na początek nowego roku formacyjnego. Po Eucharystii chętni pojadą na spływ kajakowy i ognisko.
 8. Zachęcamy do zgłoszenia się na pielgrzymkę do Łagiewnik, która odbędzie się 2 września. Bliższe informacje – na tablicy ogłoszeń.
 9. W następną niedzielę, podczas Mszy Świętej o godzinie 1130 będzie błogosławieństwo uczniów oraz tornistrów i przyborów szkolnych. A po Mszy Świętej o 12.45 będzie procesja eucharystyczna.
 10. W poniedziałek 4 września w parafii św. Jana Kantego Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje spotkanie swoich pomocników z ojcami redemptorystami z Torunia i połączenie z o. Tadeuszem Rydzykiem. Tego dnia wieczorna Msza święta będzie transmitowana wszędzie tam, gdzie jest odbierana Telewizja Trwam i Radio Maryja – na cały świat. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w tym wydarzeniu ewangelizacyjnym u naszych sąsiadów. Będzie to też okazja do osobistego wsparcia duchowego i materialnego dla dzieł ewangelizacyjnych ojców redemptorystów.
 11. We wrześniu rozpoczną się spotkania nowego kręgu wspólnoty dla rodzin – Domowego Kościoła w naszej parafii. Małżeństwa, które wcześniej już się zgłosiły zostaną poinformowane o terminie pierwszego spotkania, natomiast te, które chciałyby do nich dołączyć proszone są o zgłoszenie się do ks. proboszcza lub pod numer telefonu 604379566.
 12. W związku ze zwiększonym zainteresowaniem naszą parafialną pielgrzymką do Ziemi Świętej jej organizator – Firma Królowa Pokoju wykupiła więcej biletów lotniczych do Izraela. Można więc się jeszcze dopisać na ten wyjazd w dniach 28. września – 7. października. Bliższe informacje są na plakatach w gablocie przed kościołem oraz na ulotkach na stoliku z tyłu kościoła, a także na stronie internetowej królowapokoju.com.pl i pod numerem tel. 668282511. W sobotę 2 września o 19:00 będzie w domu parafialnym ostatnie spotkanie informacyjne przed tą pielgrzymką.