Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXII Niedziela Zwykła

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 września 2023 r.

  1. Dziś przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Natomiast podczas Mszy Świętej o godzinie 1130 będzie błogosławieństwo uczniów oraz tornistrów i przyborów szkolnych, a z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 1245 będzie procesja eucharystyczna.
  2. Trwa nowenna przed planowaną na przyszłą niedzielę beatyfikacją polskiej rodziny Ulmów, która w czasie II Wojny Światowej została zamordowana przez niemieckich okupantów za przechowywanie Żydów u siebie w domu. Codziennie na Mszy wieczornej i chwilę po niej modlimy się za rodziny naszej parafii i Ojczyzny.
  3. Przypominamy, że w dni powszednie wracamy do odprawiania Eucharystii o godz. 730, zaś od dziś w niedzielę i święta będzie odprawiana Msza Święta o godz. 1600.
  4. Jutro, 4 września w parafii św. Jana Kantego Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje spotkanie swoich pomocników z ojcami redemptorystami z Torunia i połączenie z o. Tadeuszem Rydzykiem. Tego dnia wieczorna Msza święta będzie transmitowana przez Telewizję Trwam i Radio Maryja. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w tym wydarzeniu ewangelizacyjnym w sąsiedniej parafii. Będzie to też okazja do wsparcia dla dzieł ewangelizacyjnych ojców redemptorystów.
  5. Od 5. września wracamy do Kursu Dojrzałości Chrześcijańskiej dla dorosłych. Co wtorek będzie w domu parafialnym konferencja dla wszystkich dorosłych niezależnie od tego czy są samotni, w związkach małżeńskich, czy po rozwodzie. Jedynym ograniczeniem jest wiek – zapraszamy dorosłych w wieku od 18 do 50 roku życia.
  6. W naszej parafii trwają zapisy do grupy ministrantów. Zapraszamy chłopców ze szkoły podstawowej (począwszy już od klasy trzeciej), którzy zechcieliby dołączyć do grona ministrantów. Być ministrantem to nie tylko obowiązek, ale i radość służenia Bogu, Kościołowi i ludziom. Prosimy rodziców, aby zachęcili swoich synów do służby przy ołtarzu. Chętnych, którzy chcieliby spróbować służby przy ołtarzu, nowy wikariusz – ks. Michał prosi o zgłaszanie się w zakrystii po Mszy św. lub na zbiórce ministrantów, która odbędzie się za tydzień 9. września o godz. 9.00 w salce na plebanii.
  7. Rodziców dzieci z klas czwartych, które w zeszłym roku przyjęły pierwszą Komunię Świętą w naszej parafii zapraszamy wraz z dziećmi na pierwsze spotkanie rozpoczynające przygotowanie do rocznicy 10. września o godzinie 15.00 w kościele. Na tym spotkaniu będzie się też można zapisać na pielgrzymkę dzieci I Komunijnych, która się odbędzie w sobotę 16 września.
  8. Wspólnota Odnowy Charyzmatycznej we współpracy z Dekanalną Diakonią Modlitwy tego ruchu wraca za tydzień, w niedzielę 10 września do Mszy Świętej o uzdrowienie osób chorych o godzinie 1800 i modlitwy o uzdrowienie po tej Eucharystii. Zapraszamy. Prosimy też parafian, którym zależy na ewangelizacji do wzięcia z zakrystii plakatów o tej modlitwie i rozwieszenia ich w różnych miejscach naszego miasta.
  9. Zapraszamy młodzież, które jeszcze się nie zapisała na kurs do bierzmowania na spotkanie kandydatów (aktualna klasa 1 LO i starsi) 17 września, po Mszy wieczornej. Od ks. Michała kandydaci osobiście mogą odebrać formularz zgłoszenia na ten kurs. 
  10. We wrześniu rozpoczną się spotkania nowego kręgu wspólnoty dla rodzin – Domowego Kościoła w naszej parafii. Małżeństwa, które wcześniej już się zgłosiły zostaną poinformowane o terminie pierwszego spotkania, natomiast te, które chciałyby do nich dołączyć proszone są o zgłoszenie się do ks. proboszcza lub pod numer telefonu 604379566.