Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 września 2023 r.

 1. Dziękujemy Bogu za beatyfikację polskiej rodziny Ulmów, która w czasie II Wojny Światowej została zamordowana przez niemieckich okupantów za przechowywanie Żydów u siebie w domu.
 2. Rodziców dzieci z klas czwartych, które w zeszłym roku przyjęły pierwszą Komunię Świętą w naszej parafii zapraszamy wraz z dziećmi na pierwsze spotkanie rozpoczynające przygotowanie do rocznicy dziś o godzinie 15.00 w kościele. Na tym spotkaniu będzie się też można zapisać na pielgrzymkę dzieci I Komunijnych, która się odbędzie w sobotę 23 września.
 3. Wspólnota Odnowy Charyzmatycznej we współpracy z Dekanalną Diakonią Modlitwy tego ruchu zaprasza dziś o godzinie 1800 na Mszę Świętą o uzdrowienie osób chorych i do modlitwy o uzdrowienie po tej Eucharystii.
 4. 12. września zapraszamy na Kurs Dojrzałości Chrześcijańskiej dla dorosłych. Co wtorek w domu parafialnym jest konferencja dla chętnych dorosłych pragnących rozwijać swoją wiarę niezależnie od tego czy są samotni, w związkach małżeńskich, czy po rozwodzie. Jedynym ograniczeniem jest wiek – zapraszamy dorosłych w wieku od 18 do 50 roku życia.
 5. We wtorek po Mszy wieczornej także „Wojownicy Maryi” zapraszają mężczyzn na spotkanie formacyjne.
 6. W środę, 13. września zapraszamy na różaniec w czasie procesji fatimskiej ulicami naszego osiedla (prosimy wziąć ze sobą świece). W czwartek, 14. września będzie Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek, 15 września – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Msze Święte będą odprawione o godzinie 7.00, 7.30 i 18.00.
 7. W najbliższy piątek, 15 września, Ruch Światło-Życie zaprasza na Mszę po łacinie. Jest to Msza w zwykłym obrządku, jednak w oficjalnym języku liturgii. Po Mszy Świętej zapraszamy na Nieszpory w języku polskim.
 8. Wyjazd na pielgrzymkę do Lichenia za tydzień w sobotę (16.09.) jest o godz. 6.00.
 9. Organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Skępem dnia 21.października (Sobota). Będziemy modlić się w intencji życia nienarodzonego oraz o dar potomstwa dla osób starających się o dzieci. Po drodze odwiedzimy również Sanktuarium Maryjne w Sierpcu. Zapisy u ks. Tomka.
 10. Rodziców dzieci z klasy trzeciej E ze szkoły podstawowej nr 7 i SP nr. 1, które mają przygotowywać się do I Komunii Świętej w naszej parafii zapraszamy wraz z dziećmi na spotkanie rozpoczynające kurs za tydzień, 17. września o godzinie 15.00 w kościele. Za dwa tygodnie, 24. września zapraszamy na podobne spotkanie rodziców z dziećmi z klas A, B, C i D. Dzieci w tym tygodniu otrzymają listy dla rodziców na temat przygotowania do I Komunii w tym roku szkolnym. Rodzice mogą odebrać te listy już dziś w zakrystii.
 11. Zapraszamy młodzież, które jeszcze się nie zapisała na kurs do bierzmowania na spotkanie kandydatów(aktualna klasa 1 LO i starsi) 17 września, po Mszy wieczornej. Od ks. Michała kandydaci osobiście mogą odebrać formularz zgłoszenia na ten kurs. 
 12. Zapraszamy na spektakl „Mój Syn Maksymilian” oparty na autentycznej korespondencji św. Maksymiliana z jego matką Marianną, który opowiada o ich wyjątkowej więzi oraz roli Matki Bożej w życiu obojga. Spektakl będzie grany w niedzielę, 8 października, o godz. 19:00 w podziemiach kościoła Wszystkich Świętych w Warszawie na placu Grzybowskim. Bliższe informacje – w gazetce parafialnej.

13. Domowy Kościół zaprasza na wspólną, bezalkoholowa zabawę w Sylwestra prowadzoną przez wodzireja w Sali Bankietowej „Melodia” w Legionowie. Bliższe informacje w gazetce.