Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXIV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17 września 2023 r.

  1. Rodziców dzieci z klas trzecich ze SP nr. 1 oraz z kl. E ze szkoły podstawowej nr 7 zapraszamy dziś wraz z dziećmi do kościoła na godzinę 15.00 na spotkanie rozpoczynające kurs do I Komunii Świętej. Za tydzień, 24. września zapraszamy na podobne spotkanie rodziców z dziećmi z klas A, B, C i D.
  2. Młodzież, które jeszcze się nie zapisała na kurs do bierzmowania (aktualna klasa 1 LO i starsi) zapraszamy dziś po Mszy wieczornej na spotkanie kandydatów. Od ks. Michała mogą oni odebrać formularz zgłoszenia. Codziennie o 19:00 w dniach od 22 do 24 września kandydaci będą mieli rekolekcje na początek kursu.
  3. Co wtorek zapraszamy do domu parafialnego na konferencję dla chętnych dorosłych pragnących rozwijać swoją wiarę w ramach Kursu Dojrzałości Chrześcijańskiej.
  4. Zespół Ochrony Pamięci Armii Krajowej zaprasza na Mszę Świętą w intencji poległych Powstańców. Eucharystia z udziałem kombatantów, harcerzy i pocztów sztandarowych odbędzie się w przyszłą niedzielę 24. września o godzinie 11.30.
  5. Zebranie informacyjne dla rodziców dzieci, które chcą dołączyć do grup parafialnych oraz dzieci uczestniczących już w grupie bielanek, scholanek i ministrantów młodszych odbędzie się za tydzień po Mszy Świętej o godz.11.30 przy kancelarii.
  6. We wtorek 26 września o godz 19.15 w kinie Helios będzie wyświetlany film „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”. Jest to film inny niż pokazywane ostatnie przez telewizję. Powstawał przez 20 lat i zawiera rozmowy z  rodziną i świadkami życia błogosławionych. Bilety są już dostępne po 15 zł na hasło Akcja Katolicka.
  7. Organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Skępem dnia 21.października (Sobota). Będziemy modlić się w intencji życia nienarodzonego oraz o dar potomstwa dla osób starających się o dzieci. Po drodze odwiedzimy również Sanktuarium Maryjne w Sierpcu. Zapisy u ks. Tomka.
  8. Zapraszamy na spektakl „Mój Syn Maksymilian” oparty na autentycznej korespondencji św. Maksymiliana z jego matką Marianną, który opowiada o ich wyjątkowej więzi oraz roli Matki Bożej w życiu obojga. Spektakl będzie grany w niedzielę, 8 października, o godz. 19:00 w podziemiach kościoła Wszystkich Świętych w Warszawie na placu Grzybowskim. Bliższe informacje – w gazetce parafialnej.
  9. Domowy Kościół zaprasza na wspólną, bezalkoholowa zabawę w Sylwestra prowadzoną przez wodzireja w Sali Bankietowej „Melodia” w Legionowie. Bliższe informacje w gazetce.