Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XV Niedziela Zwykła

  1. Grupa Anonimowych Alkoholików zaprasza dziś o godz. 10.00 do domu parafialnego na otwarty Mityng AA, jak w każdą II niedzielę miesiąca. Jest to spotkanie chcących dowiedzieć się, jakie są sposoby działania grupy AA.
  2. Dziś, w ramach naszego cyklu letnich koncertów organizowanych we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury o 19.00 będzie koncert Oleny Lucenko – zwycięzcy słynnego konkursu „Voice of Ukraine”. Jednakże – uwaga – dzisiejszy koncert odbędzie się nie na dziedzińcu kościoła, a w Sali widowiskowej MOK w ratuszu miejskim. Z racji rocznicy „rzezi wołyńskiej” występ będzie poświęcony polskim ofiarom z 1943 roku oraz współczesnym ofiarom napaści Rosji na Ukrainę. Koncert będzie też powiązany ze zbiórką darów pieniężnych. Ukraińcy chcą zebrać pieniądze na wsparcie wojskowych walczących z najeźdźcą rosyjskim.
  3. Zaś za tydzień wracamy z koncertem na dziedziniec przy kaplicy. Występ Justyny Kantorowicz – sopran, przy akompaniamencie Michała Junga – fortepian odbędzie się pod znamiennym tytułem „Czarujący świat opery”. Zapraszamy 17 lipca o godz. 19.00.
  4. Przypominamy, że w wakacje nie ma Mszy Świętej w dni powszednie o godzinie 730, a w niedzielę o godzinie 1600.
  5. W środę, 13 lipca zapraszamy na Mszę Świętą o 18.00 i na różaniec fatimski z procesją, która przejdzie uliczkami naszej parafii.
  6. Nasza parafia organizuje we współpracy z Urzędem Miasta warsztaty profilaktyczno-integracyjne „Lato dla dzieci” dla dzieci polskich i ukraińskich w wieku od 6 do 14 lat. Zajęcia będą w dni powszednie od 18 do 28 lipca. Bliższe informacje i zgłoszenia u wolontariuszy ukraińskich pracujących w Urzędzie Miasta. Poszukujemy wolontariuszy z parafii, którzy chcieliby pomóc w prowadzeniu zajęć z dziećmi w czasie tych warsztatów. Zgłoszenia wolontariuszy – do ks. proboszcza.
  7. Prosimy o zapisanie się na listę modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracji na cały miesiąc lipiec. Z racji wakacji prosimy o większe zaangażowanie się w te dyżury.
  8. EKO CMENTARZ w Legionowie, to projekt zgłoszony w ramach budżetu obywatelskiego Legionowa. Obejmuje zakup pojemników, montaż tablic informacyjnych o poprawnej segregacji, a także regałów umożliwiających wymianę zniczy – „zniczodzielnię”. Realizacja tego projektu zależy od oddania jak największej liczby głosów. Głosowanie rozpocznie się 29 lipca. Zachęcamy do głosowania. Wszelkie niezbędne informacje znaleźć można na stronie legionowo.budzet-obywatelski.org