Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XVI Niedziela Zwykła

  1. Dziś, w ramach naszego cyklu letnich koncertów na dziedzińcu przy kaplicy o 19.00 będzie koncert Justyny Kantorowicz – sopran, przy akompaniamencie Michała Junga – fortepian pod tytułem „Czarujący świat opery”.
  2. Za tydzień – 24 lipca znów posłuchamy ukraińskich wykonawców. Zespół „Zbrucz” z Tarnopola śpiewać będzie na Mszach Świętych a o 19.00 wykona pieśni polskie i ukraińskie.
  3. W piątek 22 lipca przypada święto św. Marii Magdaleny, a w sobotę 23 lipca – św. Brygidy, patronki Europy.
  4. W przyszłą niedzielę, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. W niedzielę 24 lipca po mszach św. będzie możliwość pobłogosławienia pojazdów na parkingu parafialnym (może to być auto, rower, a nawet hulajnoga). Zachęcamy jednocześnie do wsparcia akcji MIVA Polska, która służy pomocy misjonarzom w zakupie środków transportu – 1 grosz za 1 przejechany kilometr. Szczegóły na plakacie.
  5. EKO CMENTARZ w Legionowie, to projekt zgłoszony w ramach budżetu obywatelskiego Legionowa. Obejmuje zakup pojemników, montaż tablic informacyjnych o poprawnej segregacji, a także regałów umożliwiających wymianę zniczy – „zniczodzielnię”. Realizacja tego projektu zależy od oddania jak największej liczby głosów. Głosowanie rozpocznie się 29 lipca. Zachęcamy do głosowania. Wszelkie niezbędne informacje znaleźć można na stronie legionowo.budzet-obywatelski.org