Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne VII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 lutego 2023 r.

 1. Dziś – jak w każdą III niedzielę miesiąca zbieramy dary na tacę na ogrzewanie kościoła.
 2. Wszystkich chętnych zapraszamy dziś po Mszy wieczornej na spotkanie z księdzem proboszczem w ramach Zespołu Synodalnego.
 3. Jeszcze dziś można przed kościołem  przynieść żywność z długimi terminami ważności oraz artykuły chemiczne, które zostaną przewiezione dla osób żyjących na wschodzie Ukrainy, w miejsca objęte teraz ciężkimi walkami. W tym tygodniu zostaną one już przewiezione na Ukrainę.
 4. W środę 22. lutego – Środa Popielcowa – rozpoczyna się Wielki Post. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godzinie 700, 900, 1630, 1800 i 1930. W tym dniu obowiązuje post ścisły. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. W najbliższy weekend wchodzi do kin film fabularny „Opiekun” o opiece św. Józefa nad współczesnymi ludźmi. Staramy się o wieczorny seans w kinie Helios w niedzielę 26 lutego br., ale nie mamy jeszcze potwierdzenia. Gdy tylko poznamy szczegóły, będą plakaty i informacja (w kościele/wspólnotach lub znajomych/sąsiadów).
 6. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek Wielkiego Postu dla dzieci o godzinie 1630, dla dorosłych o godzinie 1715, dla młodzieży i dorosłych o godzinie 1845. Osoby odpowiedzialne za wspólnoty parafialne niech zgłoszą się do ks. proboszcza, by wziąć odpowiedzialność za modlitwę Drogi Krzyżowej dla dorosłych w poszczególne piątki Wielkiego Postu.
 7. Gorzkie Żale z nauką pasyjną będą odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 1715. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu pozostałych warunków uzyskania odpustu.
 8. Zostało już tylko 8 miejsc na wyjazd z księdzem proboszczem – Rekolekcje Pielgrzymkowe do Włoch – śladami świętego Ojca Pio do San Giovanni Rotondo w terminie 9-16 czerwca.  Informacje są na plakacie w gablocie przed kościołem oraz na ulotkach na stoliku z tyłu kościoła. Chętne osoby proszone są o kontakt z księdzem proboszczem oraz pod numerem podanym na plakacie i ulotkach.
 9. Zapraszamy odpowiedzialnych za wspólnoty parafialne na spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej 4 marca po Mszy wieczornej.
 10. Od 5 marca rusza Kurs Dojrzałości Chrześcijańskiej dla dorosłych. Co poniedziałek będzie w domu parafialnym konferencja dla wszystkich dorosłych niezależnie od tego czy są samotni, w związkach małżeńskich, czy po rozwodzie. Jedynym ograniczeniem jest wiek. Ponieważ jest w naszej parafii dużo wspólnot dla emerytów – na ten kurs zapraszamy tylko dorosłych w wieku od 18 do 50 roku życia.
 11. W dzisiejszej gazetce parafialnej opublikowano projekt zamykanych konfesjonałów, które mamy w najbliższym czasie wykonać. Ich wygląd nawiązuje do wewnętrznych drzwi wejściowych do kościoła oraz tych oddzielających kaplicę Adoracji.
 12. Dziękujemy anonimowemu darczyńcy za ofiarę na kupno nowego rzutnika i ekranu do kościoła.