Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne I Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 lutego 2023 r.

  1. Dziękujemy za zeszłotygodniowe ofiary na ogrzewanie kościoła. Dzięki Waszej ofiarności jesteśmy w stanie opłacić rachunki za energię i gaz.
  2. Zapraszamy dziś do kina Helios na wspólne oglądanie filmu „Opiekun” o opiece św. Józefa nad współczesnymi ludźmi. Jeśli są jeszcze tańsze bilety – można je kupić w kinie na hasło „Akcja Katolicka”.
  3. 2. marca – pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. 3. marca – pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730, 1700 i 1800. Spowiedź od godziny 16.30. Po Mszy Świętej o godzinie 18.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Księża udadzą się do chorych od godziny 9.00. O godzinie 19.00 w sali domu parafialnego – konferencja dla chrzestnych oraz rodziców dzieci, które mają być ochrzczone w tym miesiącu.
  5. 4. marca – pierwsza sobota miesiąca. Na różaniec fatimski zapraszamy o godz. 8.00. O tej samej godzinie Wojownicy Maryi zapraszają mężczyzn na różaniec odmawiany na ulicach naszego miasta.
  6.  Droga Krzyżowa – w każdy piątek Wielkiego Postu dla dzieci o godzinie 1630, dla dorosłych o godzinie 1715, dla młodzieży i dorosłych o godzinie 1845.
  7. Gorzkie Żale z nauką pasyjną będą odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 1715. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu pozostałych warunków uzyskania odpustu.
  8. Można z naszą parafią udać się na pielgrzymki: do Medjugorie w dniach 14-21. maja oraz do Ziemi Świętej w dniach 28.września – 7.października. Informacje są na plakatach w gablocie przed kościołem oraz na ulotkach na stoliku z tyłu kościoła oraz w najbliższym tygodniu pojawią się na stronie internetowej królowapokoju.com.pl i pod numerem tel. 668282511.
  9. Zapraszamy odpowiedzialnych za wspólnoty parafialne na spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej 4. marca po Mszy wieczornej.
  10. Od poniedziałku, 6.marca rusza Kurs Dojrzałości Chrześcijańskiej dla dorosłych. Co poniedziałek będzie w domu parafialnym konferencja dla wszystkich dorosłych niezależnie od tego czy są samotni, w związkach małżeńskich, czy po rozwodzie. Jedynym ograniczeniem jest wiek – zapraszamy tylko dorosłych w wieku od 18 do 50 roku życia.