Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 lutego 2023 r.

  1. Dziś – w ramach obchodów Światowego Dnia Chorych, podczas Mszy Świętych o godzinie 12.45 oraz o godz. 18.00, będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Zapraszamy tych, którzy mogą przybyć do kościoła na tę Mszę Świętą. Po Eucharystii o 18.00, jak co miesiąc będzie jeszcze modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie chorych. Zapraszamy.
  2. Dziś przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na chorych objętych opieką „Caritas” naszej Diecezji.
  3. Natomiast Diakonia Miłosierdzia Domowego Kościoła prowadzi przed kościołem  zbiórkę żywności z długimi terminami ważności oraz artykułów chemicznych, które zostaną przewiezione dla osób żyjących na wschodzie Ukrainy, do Bachmutu objętego teraz ciężkimi walkami. Potrzebna jest chemia, np. świeczki, zapałki, środki higieny osobistej, mydło, szampony, mokre chusteczki, olej, cukier, konserwy, makarony.
  4. Za tydzień, jak w każdą III niedzielę miesiąca będziemy zbierać dary na tacę na ogrzewanie kościoła.
  5. Zapraszamy na wyjazd z księdzem proboszczem – Rekolekcje Pielgrzymkowe do Włoch – śladami świętego Ojca Pio do San Giovanni Rotondo w terminie 9-16 czerwca.  Informacje są na plakacie w gablocie przed kościołem oraz na ulotkach na stoliku z tyłu kościoła. Chętne osoby proszone są o kontakt z księdzem proboszczem oraz pod numerem podanym na plakacie i ulotkach.
  6. Wszystkim, którzy przyjęli nas u siebie w domach w ramach wizyty duszpasterskiej, serdecznie dziękujemy. W sumie przyjęło wizytę kolędową około 5, 5 tys. osób w 2,5 domów, czyli prawie połowa mieszkańców. Doliczając do tego jakieś 1000 osób, które być może nie mogły nas przyjąć wnioskujemy że w naszej wspólnocie jest do 6,5 tysiąca parafian, czyli trochę więcej jak połowa mieszkańców. I to jest faktyczny stan Kościoła w terenie, w Polsce.
  7. Przypominamy, że osoby, które co najmniej od 2017 roku nie przyjmowały wizyty księdza będą przez nas traktowane jako osoby spoza wspólnoty, za które się modlimy i pragniemy je włączyć do tej wspólnoty. Jednakże jeśli takie osoby będą potrzebowały jakichś spraw z kancelarii parafialnej, to najpierw musimy zapoznać się z nimi przez wizytę duszpasterską; nawet jeśli to będzie np. w maju.