Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
V Niedziela Wielkanocna

  1. Ostatnie spotkanie formacyjne dla rodziców z dziećmi z kl. 3 B i C SP7 będzie dziś o godz. 15.00 w kościele. Prosimy rodziców i rodziny dzieci komunijnych o spowiedź przed ich uroczystością w najbliższe niedziele i dni powszednie. Nie zostawiajcie tego na ostatnia chwilę.
  2. Poszczególne rodziny lub grupy parafialne, które chcą w tym roku przy pomocy księży przygotować ołtarze na Boże Ciało niech się zgłoszą się do księdza proboszcza.
  3. Spotkanie Rady Duszpasterskiej naszej parafii odbędzie się jutro, 23 maja po mszy wieczornej. Zapraszamy odpowiedzialnych za wspólnoty parafialne.
  4. Spotkanie wszystkich lektorów nadzwyczajnych wraz z kandydatami odbędzie się we wtorek, 24 maja po katechezie dla dorosłych, czyli około 19.15.
  5. W sobotę, 28. maja – Uroczystość I Komunii Świętej będą przeżywały dzieci ze SP im. Jana Pawła II i ze SP 1. Ogarniajmy je i ich rodziny naszą modlitwą. W piątek wieczorem 27. maja z powodu spowiedzi dzieci I Komunijnych kancelaria będzie nieczynna.
  1. W następną niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w najbliższy piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.
  2. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 11 do 12 czerwca. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
  3. Ogłoszenie od Urzędu Miasta: „W najbliższą sobotę (28 maja) naszemu miastu zostanie nadany patron – bł. Stefan Kardynał Wyszyński. Uroczystości rozpoczną się mszą święta pod przewodnictwem biskupa Romualda Kamińskiego w kościele św. Jana Kantego o godzinie 11:00. Mszę oprawiać będzie Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, a transmisję prowadzić będzie telewizja Salve Net. Po mszy, na parafialnym parkingu, odbywać się będzie piknik, który współtworzyć będą wspólnoty z całego Legionowa. W programie przewidziane są m.in. występy artystyczne grup z Legionowa oraz koncert zespół TRIM. Planowane są również atrakcje i animacje dla dzieci.
  4. W ramach uroczystości przewidziane są także dwa wykłady o patronie. Pierwszy, w piątek 27 maja o godzinie 19:00 w naszej parafii wygłosi Milena Kindziuk – dr UKSW. Drugi w sobotę o godzinie 16:00, w kościele św. Jana Kantego, wygłosi Iwona Czarcińska – świadek życia Prymasa.”W naszej parafii przywitamy relikwie bł. Stefana w piątek 27 maja o godz. 18.00 i wtedy też rozpocznie się w naszej parafii 40-godzinne Nabożeństwo z nocnym czuwaniem. Są jeszcze wolne miejsca, by zarezerwować odpowiednie godziny na czuwanie i adorację Najświętszego Sakramentu w sobotę 28. maja.