Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
VII Niedziela Wielkanocna

 1. Ołtarze na Boże Ciało przygotowują poszczególne grupy parafialne: I – na skrzyżowaniu ul. Siwińskiego i Husarskiej przygotowuje grupa Totus Tuus, II – przy bloku Hetmańska 7 – Franciszkański Zakon Świeckich, III przy sądzie legionowskim – młodzież z Ruchu Światło – Życie, a IV, przy sklepach koło bazaru – Domowy Kościół. Prosimy mieszkańców okolicznych budynków o wsparcie grup przygotowujących ołtarze pożyczeniem kwiatów, stołów, wazonów, dywanów itp. Natomiast wszystkich prosimy o ofiary do puszki w kościele na kwiaty do dekoracji na Boże Ciało.
 2. W codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu coraz więcej jest godzin, gdy nie ma nikogo w kaplicy. Dlatego musimy zapisywać się na dyżury, żeby nie zostawiać Chrystusa samego. W kaplicy z lewej strony na półce znajduje się lista na którą trzeba na czerwiec zapisać się na konkretne godziny w konkretnie dni na cały miesiąc czerwiec. Jeśli nie będzie chętnych do modlitwy  na jakieś godziny będziemy zmuszeni w tych godzinach zmykać kaplicę. Prosimy o poważne potraktowanie tego problemu.
 3. W piątek, 3. czerwca – pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730 , 1700 i 1800. Spowiedź od godziny 1630. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 2100. Księża udadzą się do chorych od godziny 9.00. O godzinie 19.00 w sali domu parafialnego – konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym czasie.
 4. 4. czerwca, z racji I soboty miesiąca zapraszamy na różaniec fatimski od godz. 800.
 5. Trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, a w następną niedzielę będziemy jej zwieńczenie. W sobotę 4. maja zapraszamy na Mszę Św. z Wigilii tej uroczystości. Po Mszy Św. zapraszamy na modlitewne czuwanie z Modlitwą Uwielbienia do ok. 21.00. 
 6. Do następnej niedzieli włącznie trwa okres Komunii Świętej wielkanocnej.
 7. Akcja Katolicka zaprasza na pieszą pielgrzymkę do Choszczówki, do domu błogosławionego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 4. czerwca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 8. Także w sobotę, uroczystość I Komunii Świętej będą przeżywały dzieci ze SP 3 z klasy 3 B i C. Ogarniajmy je i ich rodziny naszą modlitwą. 
 9. Za tydzień – I Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.45 – procesja eucharystyczna. Zapraszamy ministrantów, bielanki i asystę kościelną. 
 10. W niedzielę 12. czerwca po mszy na 16.00 – czyli około 17.00 w kościele będzie spotkanie dla dzieci, które chcą dołączyć do ministrantów, bielanek i scholi. Zapraszamy do kościoła dzieci z rodzicami.
 11. W przyszłą niedzielę będzie przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 12. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 11 do 12 czerwca. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.