Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Dziękujemy ofiarodawcom, rodzicom dzieci I Komunijnych i pracującym w parafii za piękne kwiaty i porządek.
 2. Dziś – I Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.45 – procesja eucharystyczna. Zapraszamy ministrantów, bielanki i asystę kościelną. 
 3. Dziś przed kościołem – zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 4. Z racji Uroczystości Zesłania Ducha Świętego każdy wierzący może uzyskać odpust zupełny. Warunki uzyskania odpustu: w kościele pobożnie uczestniczyć w modlitwie słowami hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”; w stanie łaski uświęcającej przystąpić do Komunii Świętej i nie mieć przywiązania do żadnego grzechu; 
 5. Tylko do dziś trwa okres Komunii Świętej wielkanocnej.
 6. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730 i 1800
 7. W czwartek – 9. czerwca święto Jezusa Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730 i 1800
 8. Czerwcowe nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. 
 9. W przyszłą sobotę, uroczystość I Komunii Świętej będą przeżywały dzieci ze SP 3 z klasy 3 A, D i E. Ogarniajmy te dzieci i ich rodziny naszą modlitwą. W piątek wieczorem z powodu spowiedzi dzieci I Komunijnych kancelaria będzie nieczynna.
 10. Za tydzień – w niedzielę 12. czerwca o godz. 15.00 będzie przed Najświętszym Sakramentem modlitwa o uzdrowienie chorych, a po niej Msza Święta.
 11. Także za tydzień, po mszy na 16.00 – czyli około 17.00 w kościele będzie spotkanie dla dzieci, które chcą dołączyć do ministrantów, bielanek i scholi. Zapraszamy do kościoła dzieci z rodzicami.
 12. Ołtarze na Boże Ciało przygotowują poszczególne grupy parafialne. Prosimy mieszkańców osiedli o wsparcie grup przygotowujących ołtarze pożyczeniem kwiatów, stołów, wazonów, dywanów itp. Natomiast wszystkich prosimy o ofiary do puszki w kościele na kwiaty do dekoracji na Boże Ciało.
 13. Prosimy parafian o przyniesienie płatków do sypania kwiatów przez bielanki na procesji w Bożego Ciała. Dzieci które przyjęły w tym roku I Komunię Świętą zapraszamy na procesję w strojach komunijnych – będą szły wszystkie razem przed Najświętszym Sakramentem. 
 14. Dziękujemy za nową gorliwość w adoracji Najświętszego Sakramentu i za zapisywanie się na dyżury. W kaplicy z lewej strony na półce znajduje się lista na którą trzeba na czerwiec zapisać się na konkretne godziny w konkretnie dni w ciągu całego miesiąca. Jeśli nie będzie chętnych do modlitwy  na jakieś godziny będziemy zmuszeni w tych godzinach zmykać kaplicę.
 15. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 11 do 12 czerwca. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 16. Nasza parafia organizuje w dniach 18-27.07. wyjazd wakacyjny dla ministrantów, bielanek i scholii do Chęcin koło Kielc. Dzieci pojadą tam wraz z parafią z Saskiej Kępy pod opieką ks. Mariusza i pani katechetki Danuty Ziółkowskiej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zgłoszenia – do ks. proboszcza lub do p. katechetki.