Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12.06

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 czerwca 2022 r.

 1. Od wczoraj do soboty 18. czerwca w naszej parafii trwa nawiedzenie kopii obrazu Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła Totus–Tuus. Codziennie zapraszamy na indywidualne  czuwanie modlitewne po Mszy wieczornej, zakończone Apelem Jasnogórskim o 21.00.
 2. Grupa Anonimowych Alkoholików zaprasza dziś o godz. 10.00 do domu parafialnego na otwarty Mityng AA, jak w każdą II niedzielę miesiąca. Jest to spotkanie chcących dowiedzieć się, jakie są sposoby działania grupy AA.
 • Dziś o godz. 15.00 będzie przed Najświętszym Sakramentem modlitwa o uzdrowienie chorych, a po niej Msza Święta.
 • Dzieci, które chcą dołączyć do ministrantów, bielanek i scholii zapraszamy z rodzicami dziś po Mszy Świętej o 16.00 do domu parafialnego.
 • Także dziś – po Mszy Św. wieczornej odbędzie się kolejne Otwarte Spotkania Synodalne w sali domu parafialnego. Każdy będzie mile widziany. Szczególnie zapraszamy takie osoby, które mają potrzebę wypowiedzenia swoich pytań, opinii, wątpliwości, pomysłów itp. i chcą być wysłuchani.
 • Dziękujemy za nową gorliwość w adoracji Najświętszego Sakramentu i za zapisywanie się na dyżury na listę w kaplicy.
 • W czwartek – 16. czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – odpust naszej parafii. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godzinie 7.30, 9.00, 10.15, 11.30 i 18.00. Odpustowej Eucharystii o godzinie 11.30 przewodniczyć będzie były dziekan – ks. Lucjan Szcześniak. Po tej Mszy Świętej pójdziemy w procesji ulicami parafii. Trasa przemarszu: ul. Piłsudskiego, Siwińskiego,  Husarska, Mieszka I, Hetmańska, Rycerska i Wysockiego. Prosimy o udekorowanie trasy procesji. Prosimy także o ofiary do puszki w kościele na kwiaty do dekoracji na Boże Ciało.
 • Prosimy o przyniesienie płatków do sypania kwiatów przez bielanki na procesji w Bożego Ciała.Dzieci które przyjęły w tym roku I Komunię Świętą zapraszamy na procesję w strojach komunijnych – będą szły wszystkie razem w procesji.
 • Dzieci I-komunijne z rodzicami pojadą na pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 18 czerwca. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc, dlatego zapraszamy jeszcze dzieci z grup parafialnych. Zgłoszenia – do ks. proboszcza lub do p. katechetki.
 • Zostały ostatnie miejsca na wyjazd wakacyjny dla ministrantów, bielanek i scholii do Chęcin koło Kielc w dniach 18-27. Lipca. Zgłoszenia – do ks. proboszcza lub do p. katechetki.
 • Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza ksiądz Marcin Kwitek zostaje wysłany na studia doktoranckie. Jest to wielkie wyróżnienie i radość dla naszej parafii, tym bardziej, że będzie on studiował prawo kanoniczne na Uniwersytecie Santa Croce w Rzymie. W niedzielę za tydzień podziękujemy ks. Marcinowi za jego pracę wśród nas. Chcąc wspomóc naszego wikariusza w życiu studenckim, pragniemy, by wyjątkowo ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę był przeznaczona nie na utrzymanie naszej parafii, a na ten cel. Będzie to nasz wkład w zbiórkę, która tego dnia odbywać się będzie w całej diecezji właśnie dla księży studiujących za granicą. Już teraz serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.