Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XIV Niedziela Zwykła

  1. Dziś po Mszy Świętej o 11.30 będzie spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie parafialne. Natomiast po Mszy Świętej o 12.45 będzie procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszamy ministrantów, bielanki i asystę kościelną.
  2. Wracamy do letnich koncertów muzyki klasycznej organizowanych we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w ramach cyklu „Muzyka przy kaplicy”. Przez cały miesiąc lipiec w niedzielę słuchać będziemy pięknych utworów muzycznych we wspaniałym wykonaniu. Dziś o 19.00 w pięknym otoczeniu naszej świątyni – na dziedzińcu kościelnym będzie można wysłuchać recitalu fortepianowego w wykonaniu Wojciecha Świętońskiego. W programie najpiękniejsze walce i polonezy Fryderyka Chopina oraz polska muzyka filmowa (W. Kazanecki, A. Kurlewicz, W. Kilar). Wstęp wolny.
  3. Zaś za tydzień czeka nas niezwykłe wydarzenie!   W ramach naszego cyklu 10 lipca o 19.00 będzie koncert Oleny Lucenko – zwycięzcy słynnego konkursu „Voice of Ukraine”. Ta piosenkarka o wyjątkowo jasnym i potężnym głosie, nazywana „Złotym Głosem Ukrainy”, jest niezwykłym skarbem kultury ukraińskiej, bo jej głosem śpiewa dusza Ukraińców. Poinformujcie więc także naszych gości z tego kraju objętego wojną. Koncert będzie okazją do wspólnego zakosztowania kultury naszych wschodnich sąsiadów.
  4. 7 lipca zapraszamy na pierwszo-czwartkowe modlitwy w intencji powołań kapłańskich i Koronkę  do Bożego Miłosierdzia po Mszy Świętej wieczornej.
  5. Przypominamy, że przez całe wakacje nie będzie odprawiana Msza Święta w dni powszednie o godzinie 730, a w niedzielę o godzinie 1600.
  6. Miesiąc lipiec jest poświęcony Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Codziennie, na zakończenie Mszy Św. wieczornej modlimy się Litanią do Najdroższej Krwi Pana Jezusa.
  7. Prosimy o zapisanie się na listę modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracji na cały miesiąc lipiec. Z racji wakacji prosimy o większe zaangażowanie w tę dyżury.
  8. Nasza parafia organizuje we współpracy z Urzędem Miasta warsztaty profilaktyczno-integracyjne „Lato dla dzieci” dla dzieci polskich i ukraińskich w wieku od 6 do 14 lat. Zajęcia będą w dni powszednie od 18 do 29 lipca. Bliższe informacje i zgłoszenia u wolontariuszy ukraińskich pracujących w Urzędzie Miasta. Poszukujemy wolontariuszy z parafii, którzy chcieliby pomóc w prowadzeniu zajęć z dziećmi w czasie tych warsztatów. Zgłoszenia wolontariuszy – do ks. proboszcza.
  9. Wszystkim, udającym się na urlop, czy wakacje życzymy udanego odpoczynku duchowego i fizycznego i bezpieczeństwa. Pamiętajmy także o uczestniczeniu w niedziele we Mszy Świętej.