Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XIII Niedzielę Zwykłą – 2 lipca 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2 lipca 2023 r.

XIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś – I Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.45 – procesja eucharystyczna. Zapraszamy ministrantów, bielanki i asystę kościelną.
 2. Przypominamy, że przez całe wakacje nie będzie odprawiana Msza Święta w dni powszednie o godzinie 730, a w niedzielę o godzinie 1600. W czasie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna tylko wieczorami od 17.00 do 17.50, a w soboty będzie czynna rano –  od 8.30 do 9.30. W I piątek miesiąca – kancelaria nie czynna.
 3. Miesiąc lipiec jest poświęcony Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Codziennie, na zakończenie Mszy Św. wieczornej modlimy się Litanią do Najdroższej Krwi Pana Jezusa.
 4. Jutro, 3. lipca uczestnicy Kursu Alfa i Kursu Dojrzałości Chrześcijańskiej będą oglądały ciekawy film „Spotkanie” o nadzwyczajnym zebraniu pewnych ludzi, którzy otrzymują ostrzeżenie od Chrystusa, a także na rozmowę po projekcji. Zapraszamy wszystkich chętnych na ten film do kina letniego przed domem parafialnym jutro o godz. 19.00.
 5. 6. lipca zapraszamy na pierwszo-czwartkowe modlitwy w intencji powołań kapłańskich i Koronkę  do Bożego Miłosierdzia po Mszy Świętej wieczornej.
 6. 7. lipca pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700 i 1800. Spowiedź – od godziny 1700. W tym dniu kancelaria wyjątkowo będzie nieczynna. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 2100. Tego dnia o godzinie 1900 konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w lipcu. Od 9.00 księża udadzą się do chorych.
 7. o godz. 10.00 do domu parafialnego na otwarty Mityng AA, jak w każdą II niedzielę miesiąca. Jest to spotkanie zaciekawionych i chcących dowiedzieć się, jakie są sposoby działania grupy AA.
 • Zapraszamy na pielgrzymkę do Kodnia i okolic 22 lipca. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 • Zostały już tylko ostatnie miejsca pielgrzymkę z naszą parafią do Ziemi Świętej w dniach 28. września – 7. października. Zgłosić się można już tylko do 15 lipca lub do wyczerpania się miejsc na pielgrzymce. Bliższe informacje są na plakatach w gablocie przed kościołem oraz na ulotkach na stoliku z tyłu kościoła, a także na stronie internetowej królowapokoju.com.pl i pod numerem tel. 668282511.
 • Wszystkim, udającym się na urlop, czy wakacje życzymy udanego odpoczynku duchowego i fizycznego i bezpieczeństwa. Pamiętajmy także o uczestniczeniu w niedziele we Mszy Świętej.
 • Przypominamy, że nawet w gorące dni obecność na Mszy Świętej w kościele zobowiązuje nas do godnego ubioru. W świątyniach wschodniego obrzędu, ale także i katolickich we Francji czy Włoszech nie wpuszczane są do środka osoby w krótkich spodenkach lub spódnicach, czy z odsłoniętymi ramionami. Taki jest dress code w miejscach oddanych Wszechmogącemu Bogu;
 • Zachęcamy do lektury czasopism katolickich oraz naszej gazetki Verbum.