Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25 czerwca 2023 r.

  1. Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza ksiądz Jarosław Gawroński zostaje zwolniony ze stanowiska wikariusza w naszej parafii i delegowany do Zielonki  do tworzenia ośrodka konferencyjno-rekolekcyjnego w naszej diecezji. Dziękujemy ks. Jarkowi za jego wspaniałą pracę wśród nas. Jest ona prawdziwym przykładem kapłana według Serca Jezusowego.
  2. Dziś witamy wśród nas ks. Roberta Kowalczyka i przedstawicieli Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie. Dziękujemy za słowo ks. Roberta i ich świadectwo. Po Eucharystii zapraszamy do składania ofiar do puszek dla na przeprowadzenia przez nich oazy dla młodzieży afrykańskiej w Sierra Leone.
  3.   Od dziś przez całe wakacje nie będzie odprawiana Msza Święta w dni powszednie o godzinie 730, a w niedzielę o godzinie 1600.
  4. Zapraszamy codziennie na Nabożeństwo czerwcowe o 17.30.
  5.  W czwartek – 29. czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700 i 1800. Ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na konserwację bazyliki Świętego Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.
  6. W sobotę – 1. lipca pierwsza sobota miesiąca. Na różaniec fatimski zapraszamy po Mszy Świętej o 700.
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Kodnia i okolic 22 lipca. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
  8. Wszystkim, udającym się na urlop, czy wakacje życzymy udanego odpoczynku duchowego i fizycznego i bezpieczeństwa. Pamiętajmy także o uczestniczeniu w niedziele we Mszy Świętej.
  9. Przypominamy, że nawet w gorące dni obecność na Mszy Świętej w kościele zobowiązuje nas do godnego ubioru. W świątyniach wschodniego obrzędu, ale także i katolickich we Francji czy Włoszech nie wpuszczane są do środka osoby w krótkich spodenkach lub spódnicach, czy z odsłoniętymi ramionami. Taki jest dress code w miejscach oddanych Wszechmogącemu Bogu;
  10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich oraz naszej gazetki Verbum.