Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14 kwietnia 2024 r.

 • W związku z prośbami parafian, którzy nie mają możliwości wpłacania przekazów bankowych do wsparcia dzieła sprowadzenia organów piszczałkowych do naszego kościoła ogłaszamy, że taca w każdą drugą niedzielę miesiąca jest przeznaczona na ten cel. Umożliwiamy także wpłacenie datków na ten cel przez blik na parafialny telefon kancelaryjny (numer 737192737).
 • Grupa Anonimowych Alkoholików zaprasza dziś, jak w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 10.00 do domu parafialnego na otwarty Mityng AA. Jest to spotkanie dla osób chcących dowiedzieć się, jakie są sposoby działania grupy AA. We wtorek o 18.45 będzie spotkanie grupy Al-Anon dla rodzin poszkodowanych alkoholizmem ich członków.
 • Przepraszamy – tydzień temu nastąpiła pomyłka i spotkanie rodziców i dzieci z kl. 3 E oraz ze SP 1 przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się za tydzień, 21. kwietnia o godz. 15.00.
 • Dziś zapraszamy na informacyjne spotkanie o Adopcji na Odległość. Oddamy głos wolontariuszom, którzy krótko przybliżą temat adopcji, podzielą się świadectwami oraz historiami dzieci. Zapraszamy po Mszy Świętej o 16.00 do domu parafialnego na opowieści o adopcji na odległość z filmami i zdjęciami.
 • Dziś Msza Święta o godz. 18.00 będzie odprawiona w intencji osób chorych, a po niej będzie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie. Zapraszamy.
 • Urząd Miasta Legionowo zachęca do wzięcia udziału w uroczystościach upamiętniających 84. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Rozpoczną się one Mszą Świętą w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w dziś o godzinie 18:00. Po Mszy nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej na terenie parafii.
 • Jutro, 15 kwietnia odbędzie się w domu parafialnym prowadzone przez ludzi świeckich wstępne-pilotażowe spotkanie katolickiego Kursu Alfa dla ludzi, którzy mają pytania co do zrozumienia wiary chrześcijańskiej. Jeśli ktoś sam chce przyjść lub ma w rodzinie lub wśród znajomych takie osoby, prosimy ze stolika z gazetami wziąć zaproszenia na to wydarzenie.
 • Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza na Mszę św. w języku łacińskim w piątek, 19. kwietnia o godz. 18.00 i na Nieszpory po Eucharystii.
 • W niedzielę za tydzień zapraszamy rodziców młodzieży, która miałaby pojechać na oazę w te wakacje na spotkanie informacyjne o tym czym są wakacyjne rekolekcje oazowe, co dzieje się na takim wyjeździe, jakie są warunki mieszkaniowe, pod jaką opieką znajduje się młodzież itp. Niedziela 21. kwietnia po Mszy Świętej o godz. 11:30.
 • 27. kwietnia jest organizowana pielgrzymka różańcowa do Nowego Dworu Mazowieckiego. Zapisy u Ks. Tomka.
 • Zapraszamy do wzięcia udziału w parafialnych koloniach dla dzieci od czwartej klasy szkoły podstawowej i starszych oraz dla młodzieży. Wyjazd planowany jest od 14 do 22 sierpnia. Więcej informacji oraz zapisy wraz z zaliczką w wysokości 500 zł u ks. Michała.
 • Przypominamy o tym, że każdy katolik zobowiązany jest w Okresie Wielkanocnym, (azatem do Zesłania Ducha Św., czyli do 19 maja) przyjąć przynajmniej raz Komunię Św. (oczywiście będąc w stanie łaski uświęcającej).

Koło Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski przy TPD w Legionowie

                Koło Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski przy TPD w Legionowie założyli rodzice osób
z niepełnosprawnościami 30 lat temu. Aktualnie obejmuje opieką i pomocą ok. 60 osób. Podopiecznymi Koła są: młodzież i osoby dorosłe z upośledzeniem umysłowym, obarczeni dodatkowym kalectwem (mózgowe porażenie dziecięce, Zespół Downa, autyzm, epilepsja). Dla naszych dzieci organizujemy wycieczki, obozy sportowe, wyjazdy do kina, teatru oraz spotkania świąteczne i integracyjne.

Zapraszamy wszystkich Parafian do wsparcia Nas w dniu 21.04.2024r, będziemy rozprowadzać znaczki TPD, a za pozyskane fundusze dofinansujemy wyjazd rehabilitacyjno – wypoczynkowy podopiecznym nad morze.

Przewodnicząca Koła Pomocy Dzieciom

Specjalnej Troski przy TPD w Legionowie

Ewa Grzesznik