Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 7 kwietnia 2024 r.

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego – można uzyskać odpust zupełny. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Warunki uzyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; modlitwa w tych intencjach, w których modli się Ojciec Święty. Rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na dzieła charytatywne „Caritas” naszej Diecezji.
 2. O 14.30 – przed Godziną Miłosierdzia będzie poetycko – muzyczne Misterium ze słowami z dzienniczka św. S. Faustyny. Po nim – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 3. Dziś jest I Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.45 – procesja eucharystyczna. Zapraszamy ministrantów, bielanki i asystę kościelną.
 4. W poniedziałek – 8 kwietnia będzie przeniesiona w tym roku Uroczystość Zwiastowania NMP. Msze Święte o 7:00, 7:30 i 18:00.
 5. Spotkanie rodziców i dzieci z kl. 3 E oraz ze SP 1 przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.
 6. W związku z prośbami parafian, którzy nie mają możliwości wpłacania przekazów bankowych do wsparcia dzieła sprowadzenia organów piszczałkowych do naszego kościoła ogłaszamy, że taca w każdą drugą niedzielę miesiąca jest przeznaczona na ten cel. Zachęcamy do hojniejszych ofiar za tydzień.
 7. W niedzielę za tydzień zapraszamy na spotkanie o Adopcji na Odległość. Wolontariusze przybliżą chętnym temat adopcji, podzielą się świadectwami i historiami dzieci. Zapraszamy 14 kwietnia po Mszy Świętej o 16.00.
 8. Za tydzień Msza Święta o godz. 18.00 będzie odprawiona w intencji osób chorych, a po niej będzie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie. Zapraszamy
 9. 15 kwietnia odbędzie się w domu parafialnym prowadzone przez ludzi świeckich wstępne- spotkanie katolickiego Kursu Alfa dla ludzi, którzy mają pytania co do zrozumienia wiary chrześcijańskiej. Jeśli ktoś sam chce przyjść lub ma w rodzinie lub wśród znajomych takie osoby, zapraszamy.
 10. 27. kwietnia jest organizowana pielgrzymka różańcowa do Nowego Dworu Mazowieckiego. Zapisy u Ks. Tomka.
 11. Zapraszamy do wzięcia udziału w parafialnych koloniach dla dzieci od czwartej klasy szkoły podstawowej i starszych oraz dla młodzieży. Wyjazd planowany jest od 14 do 22 sierpnia. Więcej informacji oraz zapisy wraz z zaliczką w wysokości 500 zł u ks. Michała.
 12. Przypominamy o tym, że każdy katolik zobowiązany jest w Okresie Wielkanocnym, (azatem do Zesłania Ducha Św., czyli do 19 maja) przyjąć przynajmniej raz Komunię Św. (oczywiście będąc w stanie łaski uświęcającej).