Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne II Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 grudnia 2023r.

                 1. Dziś u nas przed kościołem, jak i w całej Polsce prowadzona jest zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

                 2. Dziś, podczas Mszy Świętej o godzinie o godzinie 1800 i w czasie czuwania modlitewnego po tej Eucharystii będzie szczególna modlitwa o uzdrowienie osób chorych. Zapraszamy.

                 3. Rodziców dzieci z klas trzecich E z SP 7 oraz SP 1, które przygotowują się do I Komunii Świętej dziś o godzinie 15.00 zapraszamy wraz z dziećmi na spotkanie. Rodziców z dziećmi z klas trzecich A, B, C i D zapraszamy za tydzień o godzinie 15.00.

                 4. Codzienne Msze Święte roratnie są o godz. 6.45. Prosimy na te Msze Święte wziąć ze sobą obowiązkowo lampiony roratnie. Można je kupić w sklepiku pod chórem. Po roratach dzieci otrzymują naklejki konkursowe oraz bułeczki na śniadanie przed szkołą.

                 5. W kościele można otrzymać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Nie będą one roznoszone po domach.

                 6. Członkowie Koła Charytatywnego Świętego Brata Alberta rozprowadzają bożonarodzeniowe świece „Caritas”. Nabywając taką świecę pomagamy biednym. W Wigilię na żadnym stole nie może zabraknąć świecy „Caritas”. Świece można nabyć przy wejściu do domu parafialnego.

                 7. Zachęcamy do udziału w akcji „Wirtualna Choinka” organizowanej przez Ruch Światło-Życie naszej diecezji. W ramach Wirtualnej Choinki można zrobić prezent potrzebującym osobom w różnym wieku i ciężkiej sytuacji życiowej oraz wesprzeć zbiórkę na opał dla tych, którzy zmagają się z zimą. Szczegóły można znaleźć na stronie www.wirtualnachoinka.pl

                 8. Chór parafialny przed świętami poszukuje chętnych osób do śpiewania. Próby są w czwartki o 19:00 i w niedziele o 12:00 w domu parafialnym.

                 9. „Wojownicy Maryi” zapraszają mężczyzn na spotkanie we wtorek po Mszy wieczornej.

                 10.  Jest jeszcze jedna okazja, by zobaczyć film „Matka Teresa. Nie ma większej miłości”. Zapraszamy w środę 13 grudnia na godzinę 19:15 do kina Helios.  Na hasło „Akcja Katolicka” bilety po 15 zł.

                 11. Wraz ze wspólnotą Ruchu Światło-Życie zapraszamy na Mszę Świętą w języku łacińskim, w piątek 15 grudnia o godz. 18.00. Po Eucharystii zapraszamy na nieszpory.

                 12. Dnia 16 grudnia organizowana jest pielgrzymka do Niepokalanowa. W programie między innymi zwiedzanie muzeum i celi zakonnej o. Maksymiliana oraz Msza św. W kaplicy, w której sprawował Eucharystie o. Maksymilian. Zapisy u ks. Tomka.

                 13. W przyszłą niedzielę Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza do zakupu siana na stół wigilijny oraz miodów. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.

                 14. W następną niedzielę – 17. grudnia, rozpoczną się rekolekcje adwentowe. Prowadzić je będzie ks. Przemysław Macios, proboszcz z Wiązownej. Rekolekcje będą trwały do środy – 20. grudnia. Chętnych parafian zapraszamy w ramach tych parafialnych rekolekcji na dodatkowe zajęcia, w czasie których będziemy się uczyć jak rozmawiać z naszymi bliskimi o Panu Jezusie i wierze. Te dodatkowe, półgodzinne konferencje będą od poniedziałku do środy o godz. 19:00.

                 15. Ks. Proboszcz wrócił z wizytacji programu pomocy bezdomnym sierotom w Kenii wspomaganego przez tych naszych parafian, którzy składają jałmużnę po modlitwie w naszej Kaplicy Adoracji oraz uczestniczących wcześniej w przebudowie miejsca na tę kaplicę. Ma do przekazania drobne upominki od dzieci, które ratujemy w ten sposób od nieszczęścia. Sprawozdanie z tej wizytacji przedstawi za tydzień w niedzielę 17 grudnia o godz. 19:00.

                 16. Po świętach Bożego Narodzenia, w styczniu i w lutym wybieramy się na odwiedziny w Waszych domach z Bożym błogosławieństwem mieszkania w ramach „kolędy”, czyli wizyty duszpasterskiej. W tym roku rozpoczniemy od kwartału ulic Sowińskiego, Norwida i Ogrodowej.

17. Tylko do 15 grudnia można się jeszcze zgłosić na parafialną pielgrzymkę do Medjugorie w początkach czerwca przyszłego roku. Przelot samolotem. Pilotem pielgrzymki będzie franciszkanin o. Zbigniew Nowakowski, którego mogliśmy usłyszeć w filmie „Oblicze Jezusa”. Bliższe informacje na plakacie i ulotkach informacyjnych pod chórem.

__________________________________________________________________________

Krolowa_Logo_KP1_OK.png

Biuro Podróży KRÓLOWA POKOJU zaprasza na pielgrzymkę Sylwestrową 2023/2024 do Medjugorje w terminie: 28.12.2023 – 05.01.2024 .

Opieka duszpasterska – ks. Dawid Wasilewski (duszpasterz akademicki)

Cena: 750,00 zł. + 360,00 euro

W planie pobytu m.in.

 • Wspólny Różaniec / Wieczorna Msza św. z nabożeństwami w kościele św. Jakuba
 • Wspólna droga krzyżowa na Górze Kriżevac / Wspólny Różaniec na Górze Podbrdo
 • Spotkanie ze Wspólnotą Cenacolo / Spotkanie z Patrykiem i Nancy z Kanady
 • Spotkanie ze Wspólnotą Błogosławieństw
 • Wyjazd do Tihalina, Počitelj, Buna, Blagaj, Mostar (zwiedzanie z przewodnikiem).

SYLWESTROWY WIECZÓR:

Wystawna kolacja/bankiet  »  Uroczysta Msza Św.  »  Pasterka o północyBłogosławieństwo na cały rok  »  Radosne celebrowanie nowego roku do białego rana

Wyjazd z Legionowa 27 grudnia 2023 godz. 23:30

 • Transport autokarem / Opieka licencjonowanego pilota
 • Transfery noclegowe w obie strony –  Chorwacja – Stubickie Toplice  – Hotel Matija Gubec  (baseny termalne w cenie pobytu)
 • Zakwaterowanie w klimatyzowanym pensjonacie w Medjugorje
 • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje z deserem napojami zimnymi i gorącymi
 • Tłumaczenia / Koszty organizacyjne / Ubezpieczenie NW i KL
 • Opieka duszpasterska – ks. Dawid Wasilewski (duszpasterz akademicki)

Zapisy: www.krolowapokoju.com.pl lub telefonicznie +48 668 282 511