Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Adwentu (Niedziela “Gaudete!” – Radujcie się!)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17 grudnia 2023 r.

 1. Dziś wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza do zakupu miodu oraz siana na stół wigilijny. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.
 2. Rodziców dzieci z klas trzecich A, B, C i D, które przygotowują się do I Komunii Świętej dziś o godzinie 15.00 zapraszamy wraz z dziećmi na spotkanie.
 3. Zapraszamy na sprawozdanie ks. proboszcza z wizytacji programu pomocy bezdomnym sierotom w Kenii wspomaganego przez tych naszych parafian, którzy składają jałmużnę po modlitwie w naszej Kaplicy Adoracji oraz uczestniczących wcześniej w przebudowie miejsca na tę kaplicę. Dzieci przekazały drobne upominki dla dobrodziejów. Zapraszamy, by je odebrać dziś o godz. 19:00 w kościele.
 4. Rekolekcje adwentowe prowadzi ks. Przemysław Macios, proboszcz z Wiązownej. Program naszych ćwiczeń duchownych na dni powszednie (od pon. 18.12. do środy 20.12.): Eucharystia o godz. 10.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Codziennie o godz. 19.00 (czyli po mszy na 18.00 i przed mszą na 19.30) rekolekcjonista poprowadzi dodatkowe konferencje na temat ewangelizacji, czyli jak rozmawiać o Jezusie i wierze z naszymi znajomymi lub bliskimi. Tych, którzy chodzą na roraty zachęcamy do przychodzenia na konferencje rekolekcyjne na godz. 19:00. W dni rekolekcyjne wieczorem kancelaria nieczynna.

5. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej podczas rekolekcji, będą codziennie zaproszeni księża goście. Po rekolekcjach kolejki mogą być dużo większe.

 • To już ostatni tydzień, by przychodzić na Codzienne Msze Święte roratnie o godz. 6.45. Prosimy na te Msze Święte wziąć ze sobą obowiązkowo lampiony roratnie. Można je kupić w sklepiku pod chórem. Po roratach dzieci otrzymują naklejki konkursowe oraz bułeczki na śniadanie przed szkołą. W następną niedzielę na 11:30 dzieci, które najwytrwalej przychodziły na roraty otrzymają nagrody, a wszystkie inne – brakujące im naklejki.
 • W kościele można otrzymać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Nie będą one roznoszone po domach.
 • Zachęcamy do udziału w akcji „Wirtualna Choinka” organizowanej przez Ruch Światło-Życie naszej diecezji. W ramach Wirtualnej Choinki można zrobić prezent potrzebującym osobom w różnym wieku i ciężkiej sytuacji życiowej oraz wesprzeć zbiórkę na opał dla tych, którzy zmagają się z zimą. Szczegóły można znaleźć na stronie www.wirtualnachoinka.pl
 • Chór parafialny przed świętami poszukuje chętnych osób do śpiewania. Próby są w czwartki o 19:00 i w niedziele o 12:00 w domu parafialnym.
 • W poniedziałek 18 grudnia o godz. 19.00  kolejne spotkanie dla dziewcząt i kobiet z cyklu ,,Oto cała ja” u Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny przy ul. Sowińskiego 17. W planie dynamika grupowa dotycząca wspólnoty Kościoła. Szczegóły w mediach społecznościowych.
 • W niedzielę za tydzień „Wojownicy Maryi” prowadzić będą przed kościołem zbiórkę ofiar na zorganizowanie specjalnej przyczepy, w której legionowscy bezdomni będą mogli się ogrzać, wykąpać i ubrać w nową odzież. Zachęcamy do otwartości serca dla ubogich w ten Święty Dzień Wigilijny.
 • W Wigilię, czyli w niedzielę za tydzień nie ma obowiązku postu ale zachęcamy gorąco do zachowania tej tradycji. Za to mamy obowiązek być na Mszy Świętej. Zapraszamy przed południem. Nie będzie Eucharystii o 16:00 i o 18:00. Pasterka będzie o 24:00 i jest już Mszą Świętą z Bożego Narodzenia, a nie z niedzieli. W Wigilię po Mszy Świętej o 12:45 czyli około 13:45 ksiądz Proboszcz zaprasza tych, którzy nie będą niczym zajęci w ten dzień przedświąteczny na małą Wigilię na plebanii i wspólne śpiewanie kolęd. W nocy, przed Pasterką, która będzie o północy, zapraszamy chętnych do biblijnej medytacji nad tajemnicą Bożego Narodzenia na modlitwę zwaną Godziną Czytań. Rozpocznie się ona o godz. 23:20 w kościele.
 • Po świętach Bożego Narodzenia, w styczniu i w lutym wybieramy się na odwiedziny w Waszych domach z Bożym błogosławieństwem mieszkania w ramach „kolędy”, czyli wizyty duszpasterskiej. W tym roku rozpoczniemy od kwartału ulic Sowińskiego, Norwida i Ogrodowej.

____________________________________________________________________________________

Rekolekcje adwentowe: Rekolekcjonista – ks. Przemysław Macios, proboszcz z Wiązownej.

Program naszych ćwiczeń duchownych na dni powszednie (od pon. 18.12. do środy 20.12.): Eucharystia o godz. 10.00, 16.30, 18.00 i 19.30.

Codziennie o godz. 19.00 (czyli po mszy na 18.00 i przed mszą na 19.30) rekolekcjonista poprowadzi dodatkowe konferencje na temat ewangelizacji, czyli jak rozmawiać o Jezusie i wierze z naszymi znajomymi lub bliskimi.

Tych, którzy chodzą na roraty zachęcamy do przychodzenia na konferencje rekolekcyjne na godz. 19:00. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej podczas rekolekcji – potem może to być trudniejsze i  w większych kolejkach.