Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne I Niedziela Bożego Narodzenia

WIGILIA – IV NIEDZIELA ADWENTU 24.12.2023r.

 1. Dziękujemy wspaniałej wspólnocie dorosłych i dzieci, z którymi przeżywaliśmy piękne  Msze roratnie w adwencie. Wdzięczni jesteśmy ministrantom, scholi, organistom, zakrystianom, a przede wszystkim dwóm mamom, które codziennie rano, ofiarnie przynosiły z piekarni „Putka” ciasteczka i przygotowywały kakao dla dzieci. Zachęcamy innych, by w przyszłym roku chcieli się w to zaangażować. Dziękujemy też piekarni „Putka” za zasponsorowanie tych bułeczek dla dzieci.
 2. Dziękujemy stałej grupie rodzin, Wojownikom Maryi oraz młodzieży za piękną szopkę bożonarodzeniową i ubranie choinek, a także panom ze Służby Porządkowej „Totus Tuus” za ustawienie choinek. Zachęcamy młodszych mężczyzn do większego zaangażowania w takie męskie zadania w naszej wspólnoty.
 3. W kościele można otrzymać pobłogosławione opłatki oraz świeczki „Caritas”.
 4. Dziś „Wojownicy Maryi” prowadzą przed kościołem zbiórkę ofiar na zorganizowanie specjalnej przyczepy, w której legionowscy bezdomni będą mogli się ogrzać, wykąpać i ubrać w nową odzież. Zachęcamy do otwartości serca dla ubogich w ten Święty Dzień Wigilijny.
 5. Dziś nie ma obowiązku postu ale zachęcamy gorąco do zachowania tej tradycji. Nie będzie Eucharystii o 16:00 i o 18:00. Po Mszy Świętej o 12:45 czyli około 13:45 ksiądz Proboszcz zaprasza tych, którzy nie będą niczym zajęci w ten dzień przedświąteczny na małą Wigilię na plebanii i wspólne śpiewanie kolęd.
 6. Pasterka będzie o 24:00 i jest już Mszą Św. z Bożego Narodzenia, a nie z niedzieli. Przed Pasterką zapraszamy chętnych do biblijnej medytacji nad tajemnicą Bożego Narodzenia, czyli na modlitwę zwaną Godziną Czytań. Rozpocznie się ona o godz. 23:20 w kościele.
 7. Jutro, w I dzień świąt, Msze Święte będą odprawiane w porządku niedzielnym, jednakże bez Eucharystii o godz. 7.30 i o godz. 16.00. Natomiast w drugi dzień świąt Msze Święte będą o każdej niedzielnej godzinie.
 8. Od środy 27 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską z Bożym błogosławieństwem mieszkania. Zaczynamy od bloków przy ulicy Ogrodowej, Norwida, Sowińskiego i Leśnej. Dzwonić do drzwi będziemy tylko do tych, którzy przyjmowali księży chociaż raz od roku 2018. Innych nie będziemy niepokoić. Katolik, który mieszka na terenie naszej parafii jest naszym parafianinem, nawet, gdy jest gdzie indziej zameldowany, a tu tylko wynajmuje mieszkanie. Jeśli to możliwe, powiedzcie swoim sąsiadom, że jeśli chcą nas przyjąć – prosimy, by nas o tym jakoś wcześniej powiadomili w kancelarii, zakrystii lub przynajmniej przez sąsiadów. Program kolędy na ostatnie dni roku jest w dzisiejszej gazetce. Z panami z Parafialnej Rady Finansowej ustaliliśmy, że ofiary kolędowe zebrane w tym roku przeznaczymy na gromadzenie finansów potrzebnych dla sprowadzenia z zachodniej Europy organów piszczałkowych dla naszego kościoła.
 9. Przekażcie, prosimy list Bożonarodzeniowy parafianom, których nie ma dziś na Mszy Św. Jest to bardzo ważne, bo chcemy przez Wasze pośrednictwo trafić z dobrym słowem przed kolędą do tych, którzy już dawno odeszli od naszej wspólnoty.
 10. W tym roku w niedzielę 31. Grudnia – Święto Św. Rodziny. Na każdej Mszy Świętej będzie odnowienie przysięgi ślubnej wszystkich małżeństw sakramentalnych. Zachęcamy małżonków do tego gestu pod koniec roku. Eucharystia o 10:15 będzie ofiarowana w intencjach poszczególnych małżeństw. Można tę zbiorową intencję na przyszłą niedzielę zamówić w zakrystii lub kancelarii.
 11. W niedzielę – 31. grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza Święta na zakończenie roku będzie odprawiana o 1800. Po Mszy Świętej – nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Wierni, którzy będą uczestniczyć w uroczystym śpiewie hymnu: „Ciebie Boga wysławiany” dla podziękowania za wszystkie łaski otrzymane w ciągu kończącego się roku, uzyskają odpust zupełny przy spełnieniu warunków uzyskania takiego odpustu.
 12. 1. stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego bez Eucharystii o 7.30.


Program kolędy:

27. grudnia – środa

       od 17.00 w bloku:         45 – Norwida 7 – kl. I

                                   45 – Norwida 7 – kl. III

                                   44 – Sowińskiego 5 – kl. I

        od 19.00 w bloku:         45- Norwida 7 – kl. II

                                   44 – Sowińskiego 5 – kl. II

                                   44 – Sowińskiego 5 – kl. III

28. grudnia – czwartek

        od 17.00 w bloku:         46 – Ogrodowa 2 – kl. I

                                  46 – Ogrodowa 2 – kl. II

                                   47- Norwida 11 – kl. II

        od 19.00 w bloku:         47- Norwida 11 – kl. I

                                   47- Norwida 11 – kl. III

                                   46 – Ogrodowa 2 – kl. III

29. grudnia – piątek

        od 17.00 w bloku:         70 – Leśna 4 – kl. I

                                   70 – Leśna 4 – kl. III

                                    48- Norwida 13 – kl. II

        od 19.00 w bloku:         48- Norwida 13 – kl. I

                                   48- Norwida 13 – kl. III

                                   70 – Leśna 4 – kl. II

30. grudnia – sobota

       od 10.00 w bloku:         49 – Norwida 15 – kl. I

                                   49 – Norwida 15 – kl. III

                                   50 – Norwida 14  – kl. I

                                   50 – Norwida 14  – kl. III

        od 12.00 w bloku: 50 – Norwida 14  – kl. II

                                   49 – Norwida 15 – kl. II

                                    Ogrodowa D1, D2, D3 Prosimy parafian z tych adresów o odebranie w zakrystii ogłoszeń o kolędzie i powieszenie ich na drzwiach klatki schodowej. Jest to ustalone ze Spółdzielnią Mieszkaniową i gospodarze domów zostali o tym poinformowani oficjalnie. Przypominamy, że dzwonimy do drzwi tylko do tych, którzy przyjmowali księży chociaż raz po roku 2017. Prosimy o przekazanie sąsiadom, że jeśli chcą nas przyjąć – muszą nas wcześniej o tym jakoś wcześniej powiadomić.