Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne I Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 grudnia 2023 r.

 1. Dzisiaj po Mszach św. pod kościołem uczniowie ze szkolnego koła Caritas organizują zbiórkę przeznaczoną na paczki świąteczne dla seniorów oraz osób samotnych. Za dar waszego serca serdeczne Bóg zapłać.
 2. Domowy Kościół zaprasza dziś na godzinę 15.00 do kina Helios na film „Matka Teresa. Nie ma większej miłości”. Na hasło „Wspólnota” bilety po 15 zł.
 3. Dziś rozpoczyna się Adwent – czas przygotowania do powtórnego przyjścia Chrystusa oraz do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Od jutra codzienne Roraty będą odprawiane o godz. 6.45. Prosimy na te Msze Święte wziąć ze sobą obowiązkowo lampiony roratnie. Można je kupić w sklepiku pod chórem. Po roratach dzieci w domu parafialnym otrzymają naklejki konkursowe i bułeczki na śniadanie przed szkołą. Rodzice mający wydawać ten posiłek spotkają się dziś w domu parafialnym po Mszy Św. o g. 11.30.
 4. Dziś błogosławimy opłatki na stół wigilijny. Nikt z parafii nie będzie ich roznosił po domach. Można je będzie otrzymać od ministrantów po każdej Mszy Świętej w kościele.
 5. Członkowie Koła Charytatywnego Św. Br. Alberta rozprowadzają bożonarodzeniowe świece „Caritas”. Nabywając taką świecę pomagamy biednym. W Wigilię na żadnym stole nie może zabraknąć świecy „Caritas”. Świece można nabyć przy wejściu do kościoła.
 6. Zachęcamy do udziału w akcji „Wirtualna Choinka” organizowanej przez Ruch Światło-Życie naszej diecezji. W ramach Wirtualnej Choinki można zrobić prezent potrzebującym osobom w różnym wieku i ciężkiej sytuacji życiowej oraz wesprzeć zbiórkę na opał dla tych, którzy zmagają się z zimą. Szczegóły można znaleźć na stronie www.wirtualnachoinka.pl
 7. Jutro, w poniedziałek 4 grudniao godz. 19.00  kolejne spotkanie z cyklu ,,Oto cała ja” u Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny przy ul. Sowińskiego 17. Zaproszenie skierowane do dziewczyn i kobiet w wieku od 14 do 30 lat. W planie świadectwo i ,,Spotkanie sam na sam z Nim”, czyli adoracja. Szczegóły na plakatach i w mediach społecznościowych.
 8. Akcja Katolicka zaprasza 5 grudnia do seminarium diecezjalnego na wystawianą przez kleryków sztukę o poszukiwaniu szczęścia, pt. “I co dalej”. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 17.45.
 9. W piątek będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 6.45, 8.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas post piątkowy.
 10. Rodziców dzieci z klas trzecich E ze szkoły podstawowej nr 7 oraz SP 1, które przygotowują się do I Komunii Świętej zapraszamy wraz z dziećmi na spotkanie za tydzień o godzinie 15.00.
 11. Za tydzień, podczas Mszy Świętej o godzinie o godzinie 1800 i w czasie czuwania modlitewnego po tej Eucharystii będzie szczególna modlitwa o uzdrowienie osób chorych. Zapraszamy.
 12. Dnia 16 grudnia organizowana jest pielgrzymka do Niepokalanowa. W programie między innymi zwiedzanie muzeum i celi zakonnej o. Maksymiliana oraz Msza św. W kaplicy, w której sprawował Eucharystie o. Maksymilian. Zapisy u ks. Tomka.
 13. Chór parafialny cały czas jest otwarty do przyjęcia nowych osób. Przed świętami poszukujemy chętnych osób do śpiewania. Próby są w czwartki o 19:00 i w niedziele o 12:00 w domu parafialnym.
 14. Tylko do 15 grudnia można się jeszcze zgłosić na parafialną pielgrzymkę do Medjugorie w początkach czerwca przyszłego roku. Przelot samolotem. Pilotem pielgrzymki będzie franciszkanin o. Zbigniew Nowakowski, którego mogliśmy usłyszeć w filmie „Oblicze Jezusa”. Bliższe informacje na plakacie i ulotkach informacyjnych pod chórem.
 15. ___________________________________________________________________________________________
 16. Biuro Podróży KRÓLOWA POKOJU Zaprasza na pielgrzymkę Sylwestrową 2023/2024 do Medjugorje w terminie: 28.12.2023 – 05.01.2024
 17. Opieka duszpasterska – ks. Dawid Wasilewski (duszpasterz akademicki)
 18. Cena: 750,00 zł. + 360,00 euro
 19. W planie pobytu m.in.
 20. Wspólny Różaniec / Wieczorna Msza św. z nabożeństwami w kościele św. Jakuba
 21. Wspólna droga krzyżowa na Górze Kriżevac / Wspólny Różaniec na Górze Podbrdo
 22. Spotkanie ze Wspólnotą Cenacolo / Spotkanie z Patrykiem i Nancy z Kanady
 23. Spotkanie ze Wspólnotą Błogosławieństw
 24. Wyjazd do Tihalina, Počitelj, Buna, Blagaj, Mostar (zwiedzanie z przewodnikiem).
 25. SYLWESTROWY WIECZÓR:
 26. Wystawna kolacja/bankiet  »  Uroczysta Msza Św.  »  Pasterka o północyBłogosławieństwo na cały rok  »  Radosne celebrowanie nowego roku do białego rana
 27. Wyjazd z Legionowa 27 grudnia 2023 godz. 23:30
 28. Transport autokarem / Opieka licencjonowanego pilota
 29. Transfery noclegowe w obie strony –  Chorwacja – Stubickie Toplice  – Hotel Matija Gubec  (baseny termalne w cenie pobytu)
 30. Zakwaterowanie w klimatyzowanym pensjonacie w Medjugorje
 31. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje z deserem napojami zimnymi i gorącymi
 32. Tłumaczenia / Koszty organizacyjne / Ubezpieczenie NW i KL
 33. Opieka duszpasterska – ks. Dawid Wasilewski (duszpasterz akademicki)
 34. Zapisy:
 35. www.krolowapokoju.com.pl lub telefonicznie +48 668 282 511