Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXXIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 listopada 2023 r.

  1.  Dziś S. Kryspina ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, opowie nam o roli misji w Kościele. Po Eucharystii odbędzie się zbiorka przed kościołem na misje prowadzone przez  siostry Misjonarki.
  2. Rodziców wraz z dziećmi z klas trzecich ze SP nr. 1 oraz z kl. E ze szkoły podstawowej nr. 7 zapraszamy dziś na godz. 15.00 do kościoła spotkanie przygotowawcze do I Komunii Świętej. Za tydzień 26. Listopada zapraszamy na takie spotkanie rodziców z dziećmi z kl. A, B, C i D.
  3. W najbliższy piątek i sobotę 24 i 25 listopada  Domowy Kościół wraz z Fundacją Kolos i Bankiem Żywności organizuje Świąteczną Zbiórkę Żywności w legionowskich sklepach Biedronka. Przekazane dary trafią przed Świętami Bożego Narodzenia do potrzebujących rodzin i osób samotnych z Legionowa i okolic. Wolontariusze zbierają żywność z długim terminem ważności w piątek od godziny  16 i przez całą sobotę. Zapraszamy do włączenia się w akcję i przekazanie zakupionych darów do koszy w czasie zbiórki.
  4. W Adwencie chcielibyśmy, aby na Roraty o godz. 6.45 rano umożliwić dzieciom przyjście i otrzymanie po Eucharystii bułeczki na śniadanie przed szkołą. Rodzice, którzy chcieliby pomóc w przygotowywaniu tego posiłku proszeni są o zgłoszenie się do zakrystii. Zachęcamy do zakupu, bądź przygotowania sobie lampionów na Roraty.
  5. Siostry Misjonarki Świętej Rodziny zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Oto cała ja” w poniedziałek 20 listopada o godzinie 19.00 w domu zakonnym przy ul. Sowińskiego 17. Temat przewodni: „Zranione serce”. W planie warsztaty „Duchowa kardiologia”, konferencja, praktyka ignacjańskiego rachunku sumienia. Zaproszenie skierowane jest do dziewczyn i kobiet w wieku 14-30 lat. Szczegóły na plakatach i w mediach społecznościowych.
  6. Tylko do 15 grudnia można się jeszcze zgłosić na parafialną pielgrzymkę do Medjugorie w początkach czerwca przyszłego roku. Przelot samolotem. Pilotem pielgrzymki będzie franciszkanin o. Zbigniew Nowakowski, którego mogliśmy usłyszeć w filmie „Oblicze Jezusa”. Bliższe informacje na plakacie i ulotkach informacyjnych pod chórem.