Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne II Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4 grudnia 2021 r

 1. Dziś u nas przed kościołem, jak i w całej Polsce prowadzona jest zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 12.45 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja.
 2. Dziś, w ramach wdzięczności za pomoc Kościołowi na Wschodzie śpiewa u nas ukraiński zespół folkowego „Lubczyk”. Zapraszamy
 3. Codzienne Msze Święte roratnie są o godz. 6.45. Prosimy na te Msze Święte wziąć ze sobą obowiązkowo lampiony roratnie. Można je kupić w sklepiku pod chórem. Po roratach dzieci otrzymują naklejki konkursowe oraz bułeczki na śniadanie przed szkołą.
 4. W kościele można otrzymać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Nie będą one roznoszone po domach.
 5. Członkowie Koła Charytatywnego Świętego Brata Alberta rozprowadzają bożonarodzeniowe świece „Caritas”. Nabywając taką świecę pomagamy biednym. W Wigilię na żadnym stole nie może zabraknąć świecy „Caritas”. Świece można nabyć przy wejściu do domu parafialnego.
 6. Zachęcamy także, by wziąć udział w internetowej akcji charytatywnej „Wirtualna choinka”.
 7. We wtorek, 6 grudnia po Mszy wieczornej Wojownicy Maryi zapraszają mężczyzn w wieku od 18 do 60 lat na spotkanie swojej grupy.
 8. W czwartek będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 6.45, 8.00 i 18.00. Tego dnia na Mszy Świętej będzie możliwość duchowej adopcji dziecka poczętego – blankiety są na stoliku z gazetami.
 9. Akcja Katolicka zaprasza w czwartek, 8 grudnia do seminarium w Warszawie Tarchominie na sztukę pt. Pinokio wystawianą przez kleryków. Szczegóły na plakacie.
 10. Wspólnota Krwi Chrystusa organizuje 10 grudnia pielgrzymkę do Częstochowy na nocne czuwanie. Będzie to okazja do zawierzenia siebie i swoich bliskich Jasnogórskiej Pani, w tym szczególnym adwentowym czasie. Bliższe informacje w gablocie przed kościołem.
 11. W następną niedzielę – 11. grudnia, rozpoczną się rekolekcje adwentowe. Prowadzić je będzie ks. Marek Sędek z Krościenka, Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie. Rekolekcje będą trwały do środy – 14. grudnia.
 12. Rodziców dzieci z klas trzecich A, B, C i D ze szkoły podstawowej nr 7, które przygotowują się do I Komunii Świętej zapraszamy wraz z dziećmi na spotkanie za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 16.00.
 13. Za tydzień, podczas Mszy Świętej o godzinie o godzinie 1800 i w czasie czuwania modlitewnego po tej Eucharystii będzie szczególna modlitwa o uzdrowienie osób chorych. Zapraszamy.
 14. Po świętach Bożego Narodzenia i w styczniu odwiedzimy Was w Waszych domach wracając do tradycyjnej formy „kolędy”, czyli wizyty duszpasterskiej z Bożym błogosławieństwem mieszkania.
 15. Prezydent Miasta Legionowo zachęca do skorzystania z bezpłatnych badań diagnostycznych w kierunku wad postawy dzieci z klas III – VIII szkól podstawowych. Badania odbędą się 10 i 11 grudnia w sali konferencyjnej ratusza. Zapisy prowadzi wydział zdrowia urzędu miasta pod numerem  22 766 40 90. Liczba miejsca ograniczona.
 16. ______________________________________________________________________________________________________
  • Dziś, 4 grudnia, w ramach wdzięczności za pomoc Kościołowi na Wschodzie zapraszamy na występ ukraińskiego zespołu folkowego „Lubczyk”.
  • Zespół „LUBYSTOK” (w tłumaczeniu – LUBCZYK) powstał w Krzemieńcu- mieście urodzenia Juliusza Słowackiego. Tworzą go cztery wokalistki śpiewające różnorodny repertuar ludowy i folklorystyczny z Ukrainy i Łemkowszczyzny. Wokalistki o barwnych, wysoko oktawowych głosach akompaniują sobie na bandurze, skrzypcach, flecie poprzecznym i gitarze. To nauczycielki Krzemienieckiej Szkoły Muzycznej, które założyły zespół w 2003 roku. W tym czasie, nagrały dwie płyty CD, na których znalazły się piosenki dwóch kultur. Na pierwszej – ukraińskiej i polskiej, a na drugiej kolędy bożonarodzeniowe.
  • Zespół koncertuje na scenach Krzemieńca, ukraińskich miast i miasteczek, jak również odwiedza liczne kraje Unii Europejskiej. Słuchano ich w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii, Austrii, Włoszech, Francji, Luksemburgu, Watykanie i Gruzji. Repertuar zespołu obejmuje ponad 200 piosenek w różnych językach. W tym zbiór kolęd w języku polskim, niemieckim, francuskim i angielskim. Motywem przewodnim jest ukraiński folk, oryginalne piosenki, a także utwory instrumentalne.
  • W 2018 roku Lubystok odwiedził wschód i wsparł ukraińskie wojsko. Wokalistki wspominają tę podróż jako jedną z najtrudniejszych, jednak najważniejszą w ich życiu.
  • W czasie wojny są aktywnymi wolontariuszami. Występując również, w wielu parafiach w Polsce. Liczne koncerty pozwoliły zebrać środki na zakup amunicji, żywności, odzieży i artykułów higienicznych. Wszystkie zakupione przedmioty przekazywane są na front żołnierzom. Na skutek odniesionych obrażeń na wojnie, wielu rannych potrzebuje między innymi wózki i kule inwalidzkie.