Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Adwentu (Gaudete – Radujcie się!)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11 grudnia 2022 r

 1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Witamy wśród nas rekolekcjonistę – ks. Marka Sędka z Krościenka, Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie. Program na dni powszednie (od pon. 12.12. do środy 14.12.): Eucharystia roratnia o godz. 6.45, a potem o godz. 10.00, 16.30, 18.00 i 19.30.Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej podczas rekolekcji – potem może to być trudniejsze i  w większych kolejkach.
 2. Grupa Anonimowych Alkoholików „Nadzieja” zaprasza dziś, jak w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 10.00 do domu parafialnego na otwarty Mityng AA. Jest to spotkanie dla osób chcących dowiedzieć się, jakie są sposoby działania grupy AA. Zaś otwarte spotkanie grupy Al.-Anon, czyli osób pokrzywdzonych chorobą alkoholową członków ich rodzin, będzie we wtorek, 13. grudnia w domu parafialnym o godz. 18.45.
 3. Koło Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski przy TPD w Legionowie zaprasza dziś przed kościołem na kiermasz ozdób bożonarodzeniowych wykonanych przez ich podopiecznych. Informacje ich działalności są w dzisiejszej gazetce parafialnej.
 4. Dziś, podczas Mszy Świętej o godzinie o godzinie 1800 i w czasie czuwania modlitewnego po tej Eucharystii będzie szczególna modlitwa o uzdrowienie osób chorych. Zapraszamy.
 5. Rodziców dzieci z klas trzecich A, B, C i D ze szkoły podstawowej nr 7, które przygotowują się do I Komunii Świętej zapraszamy wraz z dziećmi na spotkanie dziś po Mszy Świętej o godzinie 16.00. Za tydzień o tej samej porze zapraszamy rodziców dzieci z kl. E i F oraz z SP 1.
 6. Za tydzień, jak w każdą III niedzielę miesiąca będziemy zbierać dary na tacę na ogrzewanie kościoła. Jeszcze nie przyszły rachunki za ogrzewanie w listopadzie. Kiedy tylko przyjdą poinformujemy o tym parafian.
 7. W przyszłą niedzielę Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza do zakupu siana na stół wigilijny oraz miodów i soków. Cały dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.
 8. Za tydzień po Mszy Św. wieczornej odbędzie się kolejne Otwarte Spotkania Synodalne w sali domu parafialnego. Zapraszamy każdego, kto chciałby porozmawiać z proboszczem, zadać pytania lub być wysłuchanym.
 9. Zapraszamy na Msze Święte roratnie są o godz. 6.45. Prosimy na te Msze Święte wziąć ze sobą obowiązkowo lampiony. Można je kupić w sklepiku pod chórem. Po roratach dzieci otrzymują naklejki konkursowe oraz bułeczki na śniadanie przed szkołą. Dziękujemy piekarni Putka za ten dar dla dzieci.
 10. Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza na Mszę Świętą w języku łacińskim, 16 grudnia tego roku o godz. 18.00. Będzie to msza święta naszego obrządku, jednak w oficjalnym języku liturgii. W czasie mszy będzie zebrana taca, która przeznaczona będzie na sfinansowanie książeczek z tekstem oraz mszału.
 11. W kościele można otrzymać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Nikt nie jest upoważniony, by roznosić je poza terenem kościoła.
 12. Członkowie Koła Charytatywnego Świętego Brata Alberta rozprowadzają bożonarodzeniowe świece „Caritas”. Nabywając taką świecę pomagamy biednym. W Wigilię na żadnym stole nie może zabraknąć świecy „Caritas”. Świece można nabyć przy wejściu do domu parafialnego.
 13. Jak co roku trwa świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Jest to zbiórka artykułów kosmetycznych dla dzieci, w tym roku chcemy pomóc podopiecznym Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie w Niegowie. Szczególnie przydadzą się artykuły higieniczne dla starszych dzieci i młodzieży i pieluchy w większych rozmiarach. Osoby, która chcą pomóc w ramach akcji prosimy o zabranie z ustawionej w kościele choinki bombki i przyniesienie pod choinkę swojego daru lub wpłatę na konto podane na bombce lub stronie www.paczuszkadlamaluszka.pl
 14. Zachęcamy także, by wziąć udział w internetowej akcji charytatywnej „Wirtualna choinka”.
 15. Kolejne osoby zgłoszone do Rady Finansowej są przedstawione w dzisiejszej gazetce parafialnej. 15 stycznia każdy uczestnik Mszy Św. będzie mógł wziąć udział w rozeznaniu kandydatów do składu tej rady.
 16. Po świętach Bożego Narodzenia i w styczniu odwiedzimy Was w Waszych domach wracając do tradycyjnej formy „kolędy”, czyli wizyty duszpasterskiej z Bożym błogosławieństwem mieszkania.
 17. Ks. Bp. Jacek Grzybowski prosi o jak najszybsze (do 15. grudnia) odpowiedzi naszych diecezjan na pytania odnośnie roboczego dokumentu kontynentalnego etapu Synodu o Synodalności. Jak mówi biskup: „W myśl zasady – nieodzywający się i nieobecni sami wyłączają się z dyskusji – jeśli nie weźmiemy teraz udziału w zaopiniowaniu dokumentu Kontynentalnego, nasz głos nie będzie brany pod uwagę na kolejnym spotkaniu Zgromadzenia Synodalnego dla Europy.” Tekst dokumentu i pytania można otrzymać po zgłoszeniu się do zakrystii lub odnaleźć na stronie internetowej naszej parafii.
 18. _______________________________________________________________________________________________________
  • Rekolekcje adwentowe
  • Rekolekcjonista – ks. Marek Sędek z Krościenka, Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie. Program na dni powszednie (od pon. 12.12. do środy 14.12.):
  • 6.45 – Eucharystia roratnia, 10.00, 16.30, 18.00 i 19.30.
  • Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej podczas rekolekcji – potem może to być trudniejsze i  w większych kolejkach.
  • _________________________________________________________________________________________________
  • Koło Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski przy TPD w Legionowie założyli rodzice osób z niepełnosprawnościami 28 lat temu i aktualnie obejmuje opieką i pomocą ok. 60 osób. Podopiecznymi Koła są: młodzież i osoby dorosłe z upośledzeniem umysłowym, obarczeni dodatkowym kalectwem (mózgowe porażenie dziecięce, zespół Downa, autyzm, epilepsja). Dla naszych dzieci organizujemy wycieczki, obozy sportowe, wyjazdy do kina, teatru oraz spotkania świąteczne i integracyjne.
  • Zapraszamy wszystkich wiernych na  kiermasz w dniu 11 grudnia 2022 r., na którym będzie można zaopatrzyć się piękne ozdoby bożonarodzeniowe, które wykonali nasi podopieczni z rodzicami/opiekunami.
  • Zebrane pieniądze z kiermaszu będą przeznaczone na dofinansowanie do paczek świątecznych dla naszych podopiecznych.
  • _________________________________________________________________________________________________
  • 4 Kandydat do Finansowej Rady Parafialnej
  • Zbigniew Lipiński lat 69.
  • Katolik, członek Kościelnej Służby Porządkowej TOTUS TUUS.
  • Żona Ewa od 45 lat, ojciec czwórki dzieci, dziadek dziesięciorga wnucząt.
  • Posiada ponad 30 letnie doświadczenie w prowadzeniu i nadzorowaniu procesów remontowo-inwestycyjnych w przedsiębiorstwach.
  • 5 Kandydat do Finansowej Rady Parafialnej
  • Tomasz Mitura, wiek 50 lat.
  • Żona Ewa od 28 lat w szczęśliwym związku, ojciec dwojga dzieci
  • Od 28 lat zawodowo pracuje w branży energetycznej gdzie prawie od 20 lat zajmuje stanowiska kierownicze. Jest czynnym egzaminatorem w Komisji Energetycznej działającej przy Naczelnej Organizacji Technicznej oddział w Ciechanowie.