Plakaty

Nocna Droga Różańcowa

Nocna Droga Różańcowa 2021

 • 22:00 Uroczysta msza święta w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie ul. Piłsudskiego 5.
 • 23:00 Wychodzimy z kościoła św. Józefa Oblubieńca NMP. i skręcamy w prawo w stronę krzyża. Pod  krzyżem odmawiamy Pierwszą Tajemnicę Radosną: „Zwiastowanie Najświętszej Maryi Panny”.
 • Następnie idziemy dalej ulicą Józefa Piłsudskiego w stronę ulicy Tadeusza Kościuszki, po dojściu do niej skręcamy w prawo, mijamy PKP Legionowo. Dochodzimy do wiaduktu i przechodzimy pod nim. Dalej idziemy prosto ulicą Handlową.  Dochodzimy do ulicy Dawidowej przechodzimy na jej drugą stronę i skręcamy w prawo w ulicę Dawidową. Idziemy dalej tą ulicą.
 • 23:18 Na skrzyżowaniu ulicy Dawidowej i Sielankowej na podwójnym słupie elektrycznym znajduje się Druga Tajemnica Radosna: „Nawiedzenie Świętej  Elżbiety”.
 • Następnie mijamy ulicę Sielankową i dalej idziemy prosto ulicą  Dawidową. Dochodzimy do szkoły  podstawowej nr 1 przechodzimy pasami na drugą stronę ulicy Zakopiańskiej i skręcamy  w lewo w ulicę Zakopiańską. Idziemy nią prosto aż do ulicy Kwiatowej. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo w ulicę Kwiatową. Idziemy  wzdłuż tej ulicy.
 • 23:36 Przy ul. Kwiatowej 110 naprzeciw Niepublicznego Żłobka i Przedszkola „Uliczka Kwiatowa” przy dużym słupie znajduje się Trzecia  Tajemnica Radosna: „Narodzenie Pana Jezusa”.
 • Następnie idziemy dalej ulicą Kwiatową. Dochodzimy do końca ulicy Kwiatowej i skręcamy w prawo w ulicę Wiejską. Idziemy  wzdłuż tej ulicy aż do ulicy Spokojnej znajdującej się po lewej stronie ulicy Wiejskiej. Ulica Spokojna jest pokryta kostką skręcamy w tę ulicę i idziemy aż do jej końca. Na końcu ul. Spokojnej przy hurtowni stolarskiej SLIDO skręcamy w lewo w ulicę Szarych Szeregów, a następnie w prawo  w stronę Leroy Merlin. Dochodzimy do ronda, skręcamy w lewo i przechodzimy pasami  przy rondzie na drugą stronę lewego zjazdu z ronda na ulicę Akademijną.
 • 23:54 Na mostku przy przystanku autobusowym na ul. Szare Szeregi znajduje się  Czwarta Tajemnica Radosna:  „Ofiarowanie Pana Jezusa w Świątyni”.
 • Mijamy sklep Biedronka i idziemy wzdłuż ulicy Akademijnej. Gdy  skończy się chodnik przechodzimy przejściem dla pieszych na drugą stronę ulicy. 
 • 00:12   Przy dużym napisie „Apteka” znajduje się Piąta Tajemnica Radosna:  „Odnalezienie Pana Jezusa w Świątyni”.
 • Następnie idziemy w stronę ronda przechodzimy na drugą stroną ulicy i skręcamy w prawo i dalej idziemy ul. Akademijną. Za przystankiem autobusowym  Osiedle Przylesie przechodzimy na przejściu dla pieszych na drugą stronę ulicy i idziemy w  stronę dużego ronda. Przed tym rondem skręcamy w  lewo ze światłami i przechodzimy przez przejście dla pieszych. Wchodzimy na ścieżkę  znajdującą się na wprost przejścia biegnącą wzdłuż ekranów akustycznych. Dochodzimy do ulicy Przylesie i skręcamy w prawo w stroną przejścia dla pieszych. Przechodzimy tym przejściem na drugą stronę ulicy i mijamy  Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Sportowe Kuźnia Talentów.
 • 00:30 Przy Myjni  Bezdotykowej 24H na słupie transformatorowym przy ulicy Dworkowej znajduje się Pierwsza Tajemnica Światła:  „Chrzest Pana Jezusa w Jordanie”.
 • Przy tej myjni robimy pierwszy 30 minutowy odpoczynek.
 • Następnie mijamy przystanek autobusowy Dworkowa i idziemy ulicą Marmurową. Dochodzimy do rozstaju dróg z krzyżem  i przy tym krzyżu odmawiamy trzy razy Któryś Za Nas Cierpiał Rany. Następnie na tym rozstaju skręcamy w lewo w ulicę 1 Maja, która następnie przechodzi w ul. Obrębową.
 • 01:18 Przy adresie 1 Maja 9B Jabłonna na znajdującej się po prawej stronie ulicy brzozie w pobliżu zielonej bramy znajduje się Druga Tajemnica Światła:  „Objawienie się Pana Jezusa na Weselu w Kanie  Galilejskiej”.
 • Idziemy dalej Obrębową. Dochodzimy  do lasu gdzie kończy się utwardzona droga, wchodzimy na piaszczystą szeroką drogę  i jej się trzymamy.  Na rozstaju skręcamy w prawo na ulicę Dębową. Mijamy szlaban  i wchodzimy na wyłożoną kostką drogę. 
 • 01:36 Na skrzyżowaniu ulic Dębowa i Świerkowa na podwójnym słupie elektrycznym znajduje się Trzecia Tajemnica Światła:  „Głoszenie  Królestwa   Bożego  i  Wzywanie do Nawrócenia”.
 • Następnie skręcamy w ulicę Świerkową i idziemy nią aż do skrzyżowania, gdzie skręcamy lewo. Przy szlabanie skręcamy w prawo i dochodzimy do:  Instytutu Prymasowskiego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.  Tutaj zatrzymujemy  się  na 30 minutowy odpoczynek.
 • Wychodząc z Instytutu skręcamy w prawo i idziemy leśną drogą, aż do rozstaju, gdzie skręcamy w  lewo. Trzymamy się  w dalszym ciągu piaskowej drogi. Na kolejnych rozstajach  skręcamy  w lewo. 
 • 02:24  Dochodzimy do asfaltowej drogi przy ul. Chlubnej, tu przy znaku „droga leśna” na brzózce znajduje się Czwarta Tajemnica Światła:  „Przemienienie Pana Jezusa na  Górze Tabor”.
 • Następnie schodzimy z  drogi leśnej i skręcamy w lewo na asfaltową drogę, ul. Chlubna, i idziemy wzdłuż niej. Dochodzimy do torów kolejowych, gdzie skręcamy w prawo. Po lewej mijamy stację „Warszawa Choszczówka” i idziemy wzdłuż torów ulicą Zawiślańską.
 • 02:42 Na siatce  naprzeciw napisu „SPORTEUM” znajduje się  Piąta Tajemnica Światła:   „Ustanowienie Eucharystii przez Pana Jezusa”.
 •  Dochodzimy do końca ulicy Zawiślańskiej i skręcamy w prawo w ulicę Mehoffera. Tą ulicą dochodzimy do skrzyżowania, gdzie skręcamy w lewo w ulicę Fletniową.
 • 03:00 Zaraz za skrzyżowaniem na ul. Fletniowej przy przejściu dla pieszych  znajduje się Pierwsza Tajemnica Bolesna:  „Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu”.
 • Dalej idziemy ulicą  Fletniową.
 • 03:18 Za zakrętem po prawej stronie przy latarni na murku znajduje się  Druga Tajemnica Bolesna:  „Biczowanie Pana Jezusa”.
 • Idziemy dalej ulicą Fletniową i dochodzimy do ulicy Klasyków, tam skręcamy w prawo i  wchodzimy do kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na 30 minutowy odpoczynek.
 • Wychodząc z kościoła Narodzenia NMP skręcamy w prawo mijamy parkan i skręcamy w las w ulicę Papieską i idziemy nią przez las.
 • 04:06 Około 60 metrów przed końcem ul. Papieskiej na drzewie po prawej stronie znajduje się Trzecia Tajemnica Bolesna:  „Cierniem Ukoronowanie Pana Jezusa”.
 • Na skrzyżowaniu ulic  Papieskiej i Mehoffera  skręcamy w lewo i  idziemy wzdłuż Mehoffera aż do ulicy Modlińskiej koło Kauflandu. Przechodzimy przez ulicę Modlińską  i dalej idziemy ulicą Mehoffera.
 • 04:24  Zatrzymujemy się przy dużym  trzy piętrowym bloku znajdującym się po prawej stronie ulicy przy adresie Mehoffera 70A, tu znajduje się Czwarta Tajemnica Bolesna:  „Droga Krzyżowa Pana Jezusa”.
 • Dalej  idziemy ul. Mehoffera, przechodzimy przez rondo na wprost, mijamy Cmentarz Tarchomiński i ulicę Majolikową.
 • 04:42  Przy parkingu z zadaszeniem po lewej stronie ulicy Mehoffera na dębie znajduje się  Piąta Tajemnica Bolesna:  „Śmierć Pana Jezusa  na Krzyżu”.
 • Dalej  idziemy ul. Mehoffera mijamy ulice: Myśliborską, Światowida i Płudowską i dochodzimy do kościoła św. Jakuba Apostoła.
 • 05:00  Na terenie kościoła  św. Jakuba Apostoła przed figurą Najświętszej Maryi Panny odmawiamy  Pierwszą Tajemnię Chwalebną:   „Zmartwychwstanie Pana Jezusa”.
 • W kościele św. Jakuba Apostoła  zatrzymujemy się na 30 minutowy odpoczynek.
 • Wychodząc z kościoła, skręcamy w  prawo w ulicę Płudowską mijamy cukiernię i za nią skręcamy w lewo. Dochodzimy do ulicy Świderskiej i  przez przejście dla pieszych przechodzimy  na drugą  stronę i skręcamy w prawo. Dalej  idziemy wzdłuż  ulicy Świderskiej. Dochodzimy do skrzyżowania z ulicą Wojciech  Świętosławskiego.
 • 05:48 Na drzewie przy Pasażu Tarchomińskim znajduje się Druga Tajemnica Chwalebna: „Wniebowstąpienie Pana Jezusa”.
 • Idziemy dalej w  stronę ul. Światowida i na skrzyżowaniu skręcamy w prawo  w ul. Światowida. Dochodzimy do ulicy Myśliborskiej  i skręcamy w prawo w ul. Myśliborską.  
 • 06:06 Przy krzyżu znajdującym się przy Komisariacie Policji Warszawa Białołęka odmawiamy  Trzecią Tajemnicę Chwalebną: „Zesłanie Ducha Świętego”.
 • Idziemy  w stroną mostu i przechodzimy pod nim. Zaraz za mostem skręcamy w  lewo w ulicę Obrazkową. Mijamy pierwsze skrzyżowanie z ulicą  Życzliwą  i idziemy dalej ul. Obrazkową.
 • 06:24 Za zakrętem na  Obrazkowej przy drugim skrzyżowaniu z Życzliwą  przy adresie Modlińska  129 na  płotku znajduje się Czwarta Tajemnica Chwalebna: „Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny”.
 •  Wchodzimy na  ulicę Modlińską i idziemy wzdłuż niej. Skręcamy następnie w  osiedle „Miasteczko Classic”  (Osiedle Classic IV) i mijamy TATOO  Studio.
 • 06:42 Na płotku przy podjeździe dla wózków przy bloku Modlińska 73B znajduje  się Piąta Tajemnica Chwalebna: „Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i   Ziemi”.
 • Idziemy dalej osiedlem  i na  skrzyżowaniu z  ulicą  Myśliborską skręcamy  w  lewo, a następnie idziemy ul.  Myśliborską. Po lewej stronie ulicy Myśliborskie po około 200 metrach odnajdziemy cel naszej pielgrzymki  kaplicę  pw. Matki Bożej Pompejańskiej z  budującym  się za nią kościołem. Docieramy tu o godzinie 07:00.
 • 7:00 msza św. Dziękczynna na zakończenie Nocnej Drogi Różańcowej pod przewodnictwem ks. Romana Kota – Proboszcza Parafii Matki Bożej Pompejańskiej i ojca duchowego naszej Drogi.