Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
XXVI Niedziela Zwykła

 1. W poprzednią niedzielę zebraliśmy na tacę prawie 1 200 zł na ośrodek adopcyjny naszej diecezji. Dziś, w Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy zbieramy do puszek ofiary dla cierpiącego ludu Afganistanu.
 2. Dziękujemy parafianom, którzy wczoraj wzięli udział w sprzątaniu terenu wokół kościoła. Z tyłu kościoła zrobiliśmy mały, dodatkowy parking na płytach ażurowych, do którego można dojechać wokół domu parafialnego. Poprawiliśmy też wyjazd z parkingu, żeby kierowcy nie zaczepiali samochodami o mur. Dziękujemy za Wasze ofiary. Pieniądze złożone na tacę są zawsze przeznaczone na lepsze funkcjonowanie naszej parafii.
 3. Dziś po Mszy  Świętej o godz. 16.00 czyli około godz. 17.15 na bazarze przy ul. Sobieskiego pokazany będzie spektakl Teatru „Adonai” z Legionowa. Plakat informacyjny o spektaklu można zobaczyć w gazetce parafialnej.
 4. Rodziców dzieci z klas trzecich ze szkoły podstawowej nr 1 oraz nr 7, które mają przygotowywać się do I Komunii Świętej w przyszłym roku w naszej parafii zapraszamy na spotkanie organizacyjne dziś po Mszy Świętej o godzinie 16.00 w kościele. Ogłosimy terminy Pierwszej Komunii Świętej na przyszły rok. 
 5. Przez cały miesiąc październik o godzinie 1730 będą odprawiane nabożeństwa różańcowe. Przez cały miesiąc będzie też drugie nabożeństwo październikowe w naszym kościele – o godz. 20.00 – „Różaniec dla zapracowanych” – zamiast wieczornego oglądania telewizji czy Internetu. Zapraszamy do „odpoczynku” codziennie o 20.00 przed Najświętszym Sakramentem.
 6. W czwartek – 30. września o godz. 10.00 w naszym kościele odprawiona będzie dziękczynna Msza Święta za 30 lat istnienia Szkoły Podstawowej nr 7. Zapraszamy wszystkich absolwentów, uczniów i rodziców.
 7. W piątek – 1. października pierwszy piątek miesiąca. Rano księża pójdą z Komunią Świętą do chorych. Msza Święta dla dzieci o godzinie 1700. Spowiedź Święta od godziny 1630. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 2100
 8. Tego samego dnia o godzinie 1900 w sali domu parafialnego konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym miesiącu. 
 9. W sobotę – 2 października pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 800 do 1000. Na 8.00 zapraszamy przede wszystkim członków wszystkich KŻR.
 10. Za tydzień Abp. Mieczysław Mokrzycki ofiaruje nam relikwie św. Jana Pawła II. 3 października o godz. 12.15 odbędzie się koncert przygotowany przez Szkołę Jana Pawła II, a na Mszę Świętą z biskupem Lwowa zapraszamy o godz. 12.45. Można zgłaszać intencje tej Mszy Świętej zbiorowej za wstawiennictwem naszego Wielkiego Świętego Papieża. Po wspólnej Eucharystii będzie zbiorowe zdjęcie parafian z ks. Arcybiskupem oraz indywidualne błogosławieństwo relikwiami Jana Pawła Wielkiego.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.