Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Z racji Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, każdy wierzący może uzyskać odpust zupełny. Warunki uzyskania odpustu:
    – należy w kościele pobożnie uczestniczyć w modlitwie słowami hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”;
    – trzeba być w stanie łaski uświęcającej;
    – przystąpić do Komunii Świętej;
    – nie mieć przywiązania do żadnego grzechu;
    – pomodlić się w tych intencjach, w których modli się Ojciec Święty.
  2. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
  3. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730 i 1800.
  4. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie będą odprawiane po Mszach Świętych o godzinie 700 i 1800, w niedzielę po Mszach Świętych o godzinie 1245, 1600 i 1800.
  5. W czwartek – 4. czerwca święto Jezusa Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730 i 1800. Z racji pierwszego czwartku po Mszy Świętej o godzinie 1800 będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. W piątek – 5. czerwca pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730, 1700 i 1800. Spowiedź Święta przed Mszą Świętą. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 2100. Do chorych księża pojadą od godziny 900.
  7. W sobotę – 6. czerwca pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 730 adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 1000.
  8. W następną niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Przed kościołem będzie prowadzona zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  9. Nie obowiązuje limit osób w kościele. Obowiązują maseczki lub zachowanie odstępu 2 m.
  10. Spowiedź Święta w konfesjonałach. Obowiązują maseczki.
  11. Na stoliku, za ławkami, wyłożone są tygodniki: Idziemy, Niedziela i Gość Niedzielny; do puszki można złożyć pieniądze za gazetę;