Ogłoszenia parafialne

Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. W Uroczystość Objawienia Pańskiego na misje zebraliśmy 7 100 zł na tacę i 50 zł na konto.
 2. Dzisiejsza taca, jak w każdą 2 niedzielę miesiąca jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Prosimy o większe ofiary na ten cel.
 3. Jak w każdą niedzielę po południu KOŚCIÓŁ JEST OTWARTY. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz, by przyjąć Komunię o godz. 1430, 1530 i 1730.
 4. W odpowiedzi na petycję mieszkańców Legionowa do Rady Miasta, aby ustanowiono monitoring wokół pomnika Jana Pawła II Rada Miasta poinformowała pismem do organizatorów, o tym, że przekazała tę petycję do komendanta policji i do prezydenta miasta. Zachęcamy do modlitwy przy pomniku Jana Pawła II. Członkowie parafii św. Jana Kantego zobowiązali się co niedzielę modlić się przy tym pomniku o godz. 1530. Zapraszamy także naszych parafian.
 5. Wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyszli z wizytą kolędową do kościoła, serdecznie dziękujemy. W ostatnim tygodniu naszych spotkań w ramach Kolędowej Modlitwy Sąsiedzkiej w kościele, zapraszamy mieszkańców z ul. Królowej Jadwigi, Piłsudskiego, Sowińskiego, 3 Maja, Sobieskiego, Marysieńki, Leśnej, Ogrodowej, Norwida, Wysockiego:
  poniedziałek – 11. stycznia – o godz. 1715 – mieszkańcy osiedla Królowej Jadwigi z bloków: 1, 1A, 1B i 1 C oraz domu jednorodzinnego;
  – o godz. 1845 – mieszkańcy bloków z ul. Królowej Jadwigi 2, Piłsudskiego 28 i 30 oraz bloku 41, czyli z ul. Sowińskiego 11;
  – o godz. 1930 – mieszkańcy bloków 24, 29, 40;
  wtorek – 12. stycznia – o godz. 1715 – mieszkańcy bloków 30, 25 i 42;
  – o godz. 1845 – mieszkańcy bloków 17, 18, 19 i 20;
  środa – 13. stycznia – o godz. 1715 – mieszkańcy bloków 43, 47 i 70;
  – o godz. 1845 – mieszkańcy bloków 44, 48 i 49;
  – o godz. 1930 – mieszkańcy bloków 45, 46 i 71;
  czwartek – 14. stycznia – o godz. 1715 – mieszkańcy bloków przy ul. Ogrodowej – D1, D2 i D3;
  – o godz. 1845 – mieszkańcy bloków 72, 50 i przy ul. Norwida 6B;
  piątek – 15. stycznia – o godz. 1715 – mieszkańcy domów jednorodzinnych z ulic Norwida i Wysockiego;
  – o godz. 1800 – na zakończenie Spotkań Kolędowych – mieszkańcy których adresów nie wymieniliśmy lub ich kolęda ominęła, a którzy chcieliby się jeszcze z nami spotkać i pomodlić;
  – o godz. 1845 – mieszkańcy z ul. Ogrodowej 5B i nowego bloku z tej ulicy;
  Na te msze nie przychodzi dużo ludzi, nie trzeba się więc obawiać braku dystansu epidemicznego. Przyjdźcie pomodlić się za swoje rodziny i swoich sąsiadów w mniejszym gronie, niż w niedzielę. Jeśli zaś ktoś chce, żebyśmy w jeszcze odwiedzili go z Bożym błogosławieństwem – prosimy o zgłoszenie swego adresu w zakrystii, bądź kancelarii.
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zakładanie maseczek, utrzymywanie dystansu społecznego, zajmowanie miejsc oznaczonych zielonymi kartkami, dezynfekcję rąk i wzajemną cierpliwość. Prosimy rodziny o stawanie w jednym miejscu kościoła – blisko siebie. Jeśli w kościele jest już maksymalna ilość wiernych zgodnie z wymogami sanitarnymi – informujemy o tym kartką wywieszoną na drzwiach kościoła. Prosimy o zwracanie na nią uwagi. Jeśli ktoś chce zająć miejsce blisko drugiego – prosimy o sprawdzenie czy nie narusza to bezpieczeństwa. Przykro nam, tak, jak wszystkim, ale musimy się stosować do zwiększonych wymogów sanitarnych.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.