2. Niedziela okresu zwykłego

1. Tydzień temu na ogrzewanie kościoła 6 550 zł na tacę i 650 zł na konto.
  2. Dziś, jak w każdą niedzielę po południu KOŚCIÓŁ JEST OTWARTY. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz, by przyjąć Komunię o godz. 1430, 1530 i 1730.
  3. Zachęcamy do modlitwy przy pomniku Jana Pawła II. Członkowie parafii św. Jana Kantego zobowiązali się co niedzielę modlić się przy tym pomniku o godz. 1530. Zapraszamy także naszych parafian.
  4. Zakończyliśmy już Kolędową Modlitwę Sąsiedzką w kościele. Wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyszli z wizytą kolędową do kościoła, serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku to my będziemy mogli przyjść do Was do domu.
  5. Jeśli ktoś chce, żebyśmy odwiedzili go z Bożym błogosławieństwem – prosimy o zgłoszenie swego adresu w zakrystii, bądź kancelarii.
  6. Pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” od jutra obchodzimy tydzień modlitwy o jedność chrześcijan. Kościół katolicki zachowuje mocno prośbę Pana Jezusa zanoszoną do Ojca w przeddzień męki „aby wszyscy byli jedno”, dlatego wzywa wiernych, aby modlili się o jedność chrześcijan.
  7. We wtorek – trzecia rocznica ingresu do naszej katedry Pasterza Diecezji. W naszych modlitwach pamiętajmy o Ks. Biskupie Romualdzie Kamińskim.
  8. Męska Wspólnota Wojowników Maryi zaprasza mężczyzn z naszej parafii na wspólną modlitwę do naszego kościoła we wtorek na Mszę Świętą o 1800 i po niej. Zaproszeni są dorośli mężczyźni do 60 roku życia.
  9. Charytatywna grupa „Albert” prosi o pomoc w rozprowadzeniu długoterminowej żywności z darów, która została po Świętach. Prosimy by Osoby potrzebujące podeszły w środę o godz. 1500 do garażu przy domu parafialnym, by odebrać produkty żywnościowe. Prosimy parafian, by wzięli te dary także dla innych ludzi, którzy są w potrzebie, a którzy nie odważyliby się przyjść po takie jedzenie.
  10. Spotkanie kursu przygotowującego do czytania Słowa Bożego na Eucharystii – w sytuacjach, gdy nie ma na niej lektorów będzie we czwartek po Mszy Wieczornej.
  11. Spotkanie modlitewne z opowiadaniem ks. Proboszcza o ekumenizmie i relacjach katolików z prawosławnymi na Ukrainie organizuje wspólnota Odnowy w Duchu Świętym w piątek po Mszy wieczornej w kościele. Zapraszamy!
  12. Spotkanie rodziców i dzieci z kl. 3 A i B przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się w przyszła niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1600.
  13. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zakładanie maseczek, utrzymywanie dystansu społecznego, zajmowanie miejsc oznaczonych zielonymi kartkami, dezynfekcję rąk i wzajemną cierpliwość. Prosimy rodziny o stawanie w jednym miejscu kościoła – blisko siebie. Jeśli w kościele jest już maksymalna ilość wiernych zgodnie z wymogami sanitarnymi – informujemy o tym kartką wywieszoną na drzwiach kościoła. Prosimy o zwracanie na nią uwagi. Jeśli ktoś chce zająć miejsce blisko drugiego – prosimy o sprawdzenie, czy nie narusza to jego poczucia bezpieczeństwa. Przykro nam, tak, jak wszystkim, ale musimy się stosować do zwiększonych wymogów sanitarnych.
  14. Dziękujemy chłopcom – lektorom i dwóm mężczyznom za odśnieżenie terenu wokół kościoła rano w ostatnich dniach. Zachęcamy, by mężczyźni zapisali się w kancelarii lub aplikacji, żebyśmy mogli poprosić ich o pomoc w takiej pracy. Tak czy inaczej – jeśli jakiejś nocy spadnie śnieg – zapraszamy rano o 630 do odśnieżania.
  15. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.