3. Niedziela okresu zwykłego

1. Kościół Katolicki w Polsce chce wspierać braci Chorwatów po niedawnym, tragicznym trzęsieniu ziemi, dlatego po Mszy Świętej zbieramy dziś do puszek ofiary dla poszkodowanych.
  2. Zakończyliśmy już nasze spotkania kolędowe. Jeszcze niektórzy się z nami spotykają, niektórzy ofiary kolędowe składają na tacę lub wpłacają na konto. Za tydzień poinformujemy ile zebraliśmy w czasie kolędy na budowę kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu i na dożywianie dzieci w Kenii.
  3. Dziś, jak w każdą niedzielę po południu KOŚCIÓŁ JEST OTWARTY. Nie będzie jednak adoracji Najświętszego Sakramentu. Zgodnie z życzeniem papieża Franciszka ta niedziela ma być obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. W liście apostolskim „Aperuit illis”, ustanawiającym Niedzielę Słowa Bożego, Ojciec Święty pisze: „Wspólnoty znajdą sposób, by przeżywać tę Niedzielę jako dzień uroczysty. Jest ważne, aby w celebracji Eucharystii można było intronizować Świętą Księgę tak, aby dla zgromadzenia jasnym stał się charakter normatywny, jaki posiada Słowo Boże. W Niedzielę Słowa Bożego w sposób szczególny należy uwydatnić głoszenie słowa…” Dlatego dzisiejsza poobiednia modlitwa będzie miała formę adoracji Słowa Bożego, czyli lektorzy parafialni będą czytali całą Ewangelię pomiędzy 1345 a 1545 z przerwą na Komunię Świętą o godz. 1430 i 1530. Zapraszamy do, niejako, „zanurzenia się” i trwania w obecności Słowa Bożego w kościele.
  4. O godz. 1730 nie będzie możliwości przyjęcia Komunii, gdyż po Mszy Świętej na 1600 zacznie się spotkanie rodziców i dzieci z kl. 3 A i B ze szkoły numer 7 przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej. Podobne spotkanie dla klas Ci D odbędzie się w przyszłą niedzielę po Eucharystii o godz. 1600.
  5. Zachęcamy do modlitwy przy pomniku Jana Pawła II. Członkowie parafii św. Jana Kantego zobowiązali się co niedzielę modlić się przy tym pomniku o godz. 1530. Zapraszamy także naszych parafian.
  6. Pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” do jutra obchodzimy tydzień modlitwy o jedność chrześcijan. Zachęcamy do modlitwy o jedność chrześcijan.
  7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania planowane na wtorek przenosimy na przyszły tydzień.
  8. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zakładanie maseczek, utrzymywanie dystansu społecznego, zajmowanie miejsc oznaczonych zielonymi kartkami, dezynfekcję rąk i wzajemną cierpliwość.
  9. Dziękujemy jednemu chłopcu – lektorowi i dwóm mężczyznom za odśnieżenie terenu wokół kościoła rano w ostatnich dniach. Zachęcamy, by mężczyźni zapisali się w kancelarii lub aplikacji, żebyśmy mogli poprosić ich o pomoc w takiej pracy. Tak czy inaczej – jeśli jakiejś nocy spadnie śnieg – ks. Proboszcz zaprasza rano do dołączenia się o 630 do odśnieżania.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.